Connect with us
Playa Venao, Panama

TOP oferty

Panama – loty od 2229 zł

Panama – loty od 2229 zł

Panama jest jednym z TOP państw w 2019 roku według Lonely Planet. Przepiękne plaże, dzika przyroda, rafy koralowe i wakacyjny klimat. Załóż na głowę kapelusz panamski i spędź niezapomniany czas w Panamie!

Loty do Panamy

Panama City

Z jednej strony bardzo nowoczesne miasto z wieloma drapaczami chmur, z drugiej skrywające miejsca, gdzie czas się zatrzymał. Casco Viejo, Stare Miasto. Zostało zbudowane w drugiej połowie XVII wieku i znajduje się obecnie na liście dziedzictwa UNESCO. Porośnięte lasem deszczowym wzgórze Cerro Ancón to miejsce idealne na obserwację Panama City. Z innej perspektywy możesz je zobaczyć również podczas wycieczki rowerowej po promenadzie Calzada de Amador, widząc w tle z jednej strony wieżowce, z drugiej wpływające do Kanału Panamskiego statki.

Panama City
Panama City, fot. Darren Miller Unsplash

Kanał Panamski

Mający ponad 80 km długości Kanał Panamski łączy wody Oceanu Atlantyckiego ze Spokojnym. Jego budowa rozpoczęła się na początku XX wieku. Jego wielkość można ocenić przepływając przez kanał statkiem wycieczkowym lub z wieży widokowej.

Kanał Panamski
Kanał Panamski, fot. artes2franco Pixabay

Parki narodowe w Panamie

Niedaleko Panama City znajduje się Parque Nacional Soberanía. To idealne miejsce, żeby obserwować ptaki, żyje ich tu ponad 500 gatunków. Parque Nacional Coiba znajduje się na wyspie Coiba. Charakteryzuje się zdumiewającą różnorodnością biologiczną, zobaczyć tu można  delfiny, wieloryby, żółwie i węże. W północno-zachodniej części Panamy warto wybrać się do Parque Nacional Marino Isla Bastimentos, który został założony w celu ochrony lasów i namorzyn oraz żółwi morskich.

Parque Nacional de Isla Coiba, fot. Mellisandre Dreamstime.com

Wulkany w Panamie

Połowa obszaru Panamy to tereny wyżynne i górzyste. Najwyższym szczytem w Panamie jest Volcan de Chiriqui (lub Volcan Barú) mający wysokość 3475 m n.p.m. Położony jest w paśmie górskim Cordillera de Talamanca w zachodniej Panamie, przy dobrej widoczności można zobaczyć oba oceany.

Plaże w Panamie

Panama jest znana ze swoich piaszczystych i długich plaży. Jedne z najpiękniejszych znajdziesz w pobliżu Bocas del Toro, w północno-zachodniej Panamie. Zachwyci Cię Playa Carenero. Archipelag San Blas znajdujący się wzdłuż wybrzeża Panamy na Morzu Karaibskim zachwyci Cię swoim błękitnym kolorem wody i czystym piaskiem. Wybierz się również na położoną niedaleko Panama City wyspę Isla del Rey, należącą do Wysp Perłowych, która przyciąga ze względu na swoje plaże i możliwość snorkelingu. Playa Larga znajdziesz na Contadora w archipelagu Wysp Perłowych.

Plaże w Panamie,
Plaże w Panamie, fot. Aljoscha Laschgari Unsplash

Najlepsze wyspy Panamy

Panama to również przepiękne wyspy. Sprawdź, którą wybrać – Najlepsze wyspy w Panamie.

San Blas, Panama
San Blas, fot. Angel Silva Unsplash

Wiza do Panamy

Polacy przybywający w Panamie krócej niż 6 miesięcy nie są objęci obowiązkiem wizowym. Przy podróży do Panamy potrzebny jest ważny paszport. Informacje można sprawdzić również na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych / Panama.

Bilety do Panamy

Do Panama City polecisz komfortowo z jedną przesiadką w Madrycie z linią Iberia i Iberia Express.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (3 votes)
//
To Top