Connect with us
Lufthansa, fot. lufthansa.com.jpg

Artykuły

1800 lotów tygodniowo, w tym Warszawa i Kraków

1800 lotów tygodniowo, w tym Warszawa i Kraków

Lufthansa zapowiedziała wznowienie do końca czerwca 1800 lotów tygodniowo do 130 miast na całym świecie. Na liście znajdują się również dwa połączenia z Polską: Warszawa i Kraków. Z tych miast pasażerowie będą mogli polecieć do Frankfurtu. 

Lufthansa: loty z Polski do Frankfurtu

Lot między Warszawą a Frankfurtem ma być realizowany 12 razy w tygodniu, zaś między Krakowem a Frankfurtem 5 razy w tygodniu. 

Plany są wielkie, wszystko jednak zależy od zniesienia zakazu lotów. Aktualnie zakaz lotów do/z Polski obowiązuje do 23 maja 2020.

Lufthansa w Europie i na świecie

Lufthansa Group do której należą Lufthansa, Austrian Airlines, Brussel Airlines, SWISS, Eurowings, w związku z pandemią koronawirusa musiała uziemić około 90% swojej floty. Stopniowo jednak zaczyna ponownie realizować połączenia. Do końca czerwca ma wrócić 1800 lotów tygodniowo do 130 miast na świecie.

Austrian Airlines odłożył loty do 7 czerwca, Brussel Airlines planuje wznowić loty z mniejszą częstotliwością od 15 czerwca, Eurowings przygotowuje się na loty w maju na np. Majorkę, SWISS zacznie latać w czerwcu.

Lufthansa planuje na początku skupić się przede wszystkim na lotach długodystansowych. Z Monachium planowane są loty do: Chicago, Los Angeles, Tel Awiwu. Z Frankfurtu będzie można polecieć do: Toronto, Mexico City, Abuja, Port Harcourt, Tel Awiw, Riyadh, Bahrain, Johannesburg, Dubaj i Mumbai. 

Źródło: newsroom.lufthansagroup.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top