Connect with us
Plaża Reynisfjara, Islandia

Artykuły

Miejsca, gdzie kręcono “Gwiezdne wojny”

Miejsca, gdzie kręcono “Gwiezdne wojny”

4 maja jest nieoficjalnym świętem fanów “Gwiezdnych wojen”.W 1977 roku, kiedy pierwszy raz na ekranach kin pojawił się film widzowie byli zaskoczeni i zafascynowani efektami wizualnymi. Saga filmów z czasem zyskała na popularności i stała się wręcz kultowa. 

Wiele miejsc, które pojawiają się w filmach istnieje naprawdę. Wybierz się z nami w podróż do miejsc, gdzie kręcono “Star Wars”! Niech moc będzie z Wami!

Dubrownik, Chorwacja

Położone w południowej Dalmacji miasto było i będzie tłem niejednego filmu i serialu. Jednym z nich jest “Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”. Dubrownik został zaprezentowany jako znane w galaktyce miejsce rozrywki i kasyn – Cant Bight.

Dubrownik, Chorwacja
Dubrownik, fot.Cat Bassano Unsplash

Chott el Djerid, Tunezja

Pustynna kraina Tataouine znalazła się w „Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja”. Wydmy na zachód od Nefty są miejscem, w którym bohaterowie filmu C-3PO i R2-D2 rozbili się na początku filmu.

Chott el Djerid, Tunezja,
Chott el Djerid, Tunezja, fot. Nace Škoda Unsplash

Salar de Uyuni, Boliwia

Solnisko jest jednym z miejsc, które wyglądają jak nie z tej planety. W porze deszczowej warstwa wody na powierzchni tworzy efekt lustra. Słone jezioro zagrało mineralną planetę Crait w “Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”.

Salar de Uyun Boliwia
Pustynia Salar de Uyuni, fot. Davide Guidolin Dreamstime.com

Atol Laamu, Malediwy

“Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” – oglądając ten film natrafisz na sceny kręcone na Malediwach. Nie ma chyba lepszego miejsca, które oddałoby urok planety Scarif – błękit wód, przepiękne plaże i palmy. Nawet “w realu” Malediwy przypominają miejsce nie z tej ziemi.

Atol Laamu, Malediwy
Atol Laamu, fot. Björn Hermansson Pixabay

Skellig Michael, Irlandia

Irlandzka wyspa na Oceanie Atlantyckim pojawiła się w “Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”. To właśnie na niej ukrywał się Luke Skywalker. W latach 90. XX wyspa stała się rezerwatem przyrody – ze względu na bogatą faunę i florę jej zwiedzanie jest regulowane. Z powodu ruin antycznego klasztoru wyspa jest również zapisana na liście dziedzictwa UNESCO.

Skellig Michael,  Irlandia
Skellig Michael, fot. Michael Unsplash

Jezioro Como, Włochy

Włoska Villa del Balbianello była miejscem, gdzie kręcono tajny ślub Anakina i Padme w „Ataku Klonów”. Romantyczne okolice nad jeziorem Como same w sobie są przyciągające. Ze względu na duże zainteresowanie nowożeńcy mogą wybrać specjalne kulisy, które “przeniosą” ich do Naboo.

Villa del Balbianell, jezioro Como
Villa del Balbianell, fot. alefolsom Pixabay

Wadi Rum, Jordania

Sceny z planety Jedha z “Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” zostały nakręcone w Jordanii. Pustynia Wadi Rum była tłem wydarzeń również dla historii “Marsjanin”.

Pustynia Wadi Rum, Jordania
Pustynia Wadi Rum, fot. Yuliya Kosolapova Unsplash

Reynisfjara, Islandia

Islandia jest nie bez przyczyny nazywana krainą ognia i wody. Ze względu na fascynujące i różnorodne warunki przyrodnicze przyciąga podróżników z całego świata. Na Islandii pojawiają się też fani “Gwiezdnych wojen”. Plaża Reynisfjara pojawia się w filmie “Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”. Czarny piasek i różnorodne formy skalne posłużyły jako plenery filmowe.

Plaża Reynisfjara, Islandia
Plaża Reynisfjara, fot. Martin Robles Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top