Connect with us
park rozrywki

Artykuły

Parki rozrywki w Niemczech

Parki rozrywki w Niemczech

Zabawa, adrenalina, atrakcje dla całej rodziny- zarówno dzieci jak i starszych. Słyszałeś o Phantasialand? A może Movie Park Germany lub Heide Park? U naszych zachodnich sąsiadów znajdziesz wiele rodzinnych parków rozrywki. Przedstawiamy te najlepsze!

Europa-Park, Rust

Europa-Park to największy w Niemczech park rozrywki. Został otwarty w 1975 roku. Podzielony jest na kilkanaście stref, które reprezentują kraje europejskie. Znajduje się tu kilkanaście kolejek górskich, wśród nich jest m.in. Silver Star – jedna z najwyższych w Europie. Do dyspozycji gości są również karuzele, wieże widokowe, place zabaw. 

W ramach Europa-Park znajduje się również kemping, hotel i kilkanaście restauracji oraz barów.

Europa-Park: podstawowe informacje

 • Położenie: Rust, południowo-zachodnie Niemcy, kraj związkowy Badenia-Wirtembergia.
 • Ceny biletów: dzieci poniżej 4 roku życia: bezpłatnie, dzieci w wieku 4-11 lat: od 42 euro, dzieci/dorośli w wieku powyżej 12 lat: od 50 euro, seniorzy (60+): od 42 euro. Dostępne są między innymi bilety dwudniowe i grupowe.
 • Godziny otwarcia: sezon letni (29.05.2020 – 08.11.2020): 9:00-18:00, sezon zimowy (09.11.2020 – 10.01.2021): 11:00-19:00.

Tropikalna Wyspa, Krausnick niedaleko Berlina

Tropical Islands mieści się w dawnej hali produkcyjnej sterowców. Zostało otwarte pod koniec 2004 roku. Niezależnie od pogody na zewnątrz, w hali temperatura wynosi 26°C. Dzięki 64% wilgotności panuje tu przyjemny, tropikalny mikroklimat. Tropikalna Wyspa podzielona jest na dwie strefy: rekreacyjną Strefę Tropikalną i egzotyczną Strefę Saun. Klimat tworzy roślinność tropikalna – na terenie parku jest około 600 różnych gatunków. W obiektach przypominających tradycyjne chaty z różnych zakątków świata znajdują się bary i restauracje. 

Na terenie parku można również spać – w specjalnych namiotach lub pokojach familijnych. 

Tropical Islands: podstawowe informacje

 • Położenie: Krausnick, wschodnie Niemcy, kraj związkowy Brandenburgia.
 • Ceny biletów: bilety dzienne: dzieci poniżej 5 roku życia: bezpłatnie, dzieci 6-11 lat, uczniowie i studenci (za okazaniem legitymacji szkolnej)  oraz seniorzy powyżej 65 lat: 36,5 euro, dorośli: 46 euro. Dostępne są również bilety grupowe i z noclegiem w cenie na terenie parku.
 • Godziny otwarcia: goście z noclegiem: przez całą dobę, goście z biletem dziennym: 08:00 – 23:30.

Heide Park, Soltau niedaleko Hamburga

Kolejki górskie, atrakcje wodne, gokarty, karuzele, wieże widokowe, diabelski młyn – wybierając się do Heide Parku warto wcześniej przygotować sobie listę atrakcji, żeby zdążyć wszystkie “zaliczyć” ;). Na terenie 85 hektarów jest ich około 50. Park podzielony jest na strefy tematyczne.

Na terenie Heide Park znajdują się hotele, centrum spa i kemping. Nie brakuje również restauracji i kawiarni. 

Heide Park: podstawowe informacje

 • Położenie: Soltau, północne Niemcy, kraj związkowy Dolna Saksonia. 
 • Ceny biletów: dzieci poniżej 3 lat: 1 euro, dzieci w wieku 3-11 lat: 39 euro, dorośli (powyżej 12 roku życia): 42 euro.
 • Godziny otwarcia: 10:00 – 18:00 (w weekendy park może być otwarty dłużej).

Phantasialand, Brühl niedaleko Kolonii

Jeden z największych parków rozrywki w Niemczech został otwarty w latach 60. na terenie byłej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Podzielony jest na kilka stref tematycznych, np. Mystery, Fantasy, China Town. Są tu atrakcje zarówno dla najmłodszych oraz starszych. Odwiedzających czekają kolejki górskie, gondole, karuzele. Organizowane są tu też imprezy okolicznościowe i pokazy.

Phantasialand: podstawowe informacje

 • Położenie: Brühl, zachodnie Niemcy, kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia.
 • Ceny biletów: dzieci poniżej 3 lat: bezpłatnie, dzieci w wieku 3-11 lat: 42,5 euro, dorośli (powyżej 12 roku życia): 52,5 euro (ceny biletów w ciągu tygodnia mogą być niższe niż podczas weekendów).
 • Godziny otwarcia: 10:00 – 18:00 (w weekendy park może być otwarty dłużej).

LEGOLAND Deutschland, Günzburg

Jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Niemczech został otwarty w 2002 roku. W momencie otwarcia mógł się pochwalić 40 atrakcjami w ramach 7 krain tematycznych. Wiele z atrakcji zostało zbudowanych z klocków LEGO – z początku było to 50 milionów. W ramach parku miniatur „Miniland” można znaleźć zbudowane z klocków budynki Allianz-Arena, Reichstag czy imitację portu w Hamburgu.

LEGOLAND Deutschland: podstawowe informacje

 • Położenie: Günzburg, południowe Niemcy, kraj związkowy Bawaria.
 • Ceny biletów: dzieci poniżej 3 lat: bezpłatnie, pozostali: 39,5 euro (dostępne są również m.in. bilety grupowe i z zakwaterowaniem w cenie).
 • Godziny otwarcia: 10:00 – 18:00.

Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top