Connect with us
Cypr

Artykuły

Cypr: jeśli podczas pobytu zarazisz się koronawirusem, zapłacą Ci za urlop i leczenie

Cypr: jeśli podczas pobytu zarazisz się koronawirusem, zapłacą Ci za urlop i leczenie

Od 9 czerwca Cypr otwiera lotniska i umożliwia podróże osób z zagranicy. Wymagane będzie przedstawienie negatywnego wyniku testu na koronawirus. Cypr chce zachęcić turystów do podróży na wyspę w nietypowy sposób: jeśli podczas pobytu podróżny zarazi się koronawirusem, kraj pokryje koszty urlopu i leczenia. 

Pomysł Cypru na wakacje

Cypr położony na Morzu Śródziemnym to jeden z popularnych wakacyjnych kierunków. W związku z pandemią koronawirusa, zamkniętymi granicami i innymi obostrzeniami turystyka, która jest jednym ważnych gałęzi gospodarki w kraju, zaczęła podupadać. Władze Cypru postanowiły zachęcić turystów i jednocześnie udowodnić, że kraj jest bezpiecznym miejscem na wakacje w taki sposób, że w przypadku zarażenia nowym koronawirusem pokryje koszty pobytu i leczenia turysty. Musi to mieć jednak miejsce podczas urlopu – podczas przekroczenia granicy wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu, który nie jest starszy niż 72 godziny. Koszty powrotu do kraju pokryje jednak podróżny.

Cypr ma przygotowany specjalny szpital dla zagranicznych turystów oraz hotel z 500 miejscami, który mógłby być przeznaczony do odbycia kwarantanny.

Loty na Cypr

Cypr otwiera swoje lotniska od 9 oraz od 20 czerwca br. W pierwszej kolejności mogą lądować na wyspie samoloty z krajów z lepszą sytuacją epidemiologiczną. Należą do nich: Grecja, Malta, Bułgaria, Norwegia, Austria, Finlandia, Słowenia, Węgry, Izrael, Dania, Niemcy, Słowacja i Litwa. Pasażerowie muszą przedstawić negatywny wynik testu. W drugiej kolejności, od 20 czerwca Cypr otwiera się na podróżnych z Szwajcarii, Polski, Rumunii, Chorwacji, Estonii i Czech. Podróżujący z “pierwszej grupy” od 20 czerwca nie będą musieli przedstawiać wyników testu.

Sytuacja będzie na bieżąco monitorowana i zalecenia oraz obowiązki przy przekraczaniu granicy mogą ulec zmianie.

Źródło: BBC, apnews.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top