Connect with us
Celafu, Sycylia,

Artykuły

Zapłaci za połowę biletu i noc w hotelu. Sycylia ma plan w czasie epidemii

Zapłaci za połowę biletu i noc w hotelu. Sycylia ma plan w czasie epidemii

Włochy są jedną z najbardziej popularnych destynacji turystycznych. Z powodu koronawirusa i trudnej sytuacji gospodarczej oraz licznego rodzaju zakazów władze włoskich regionów zastanawiają się tym, jak będzie wyglądał tegoroczny sezon oraz jak zachęcić ludzi do odwiedzenia kraju. 

Sycylia, jedna z najpopularniejszych wysp na Morzu Śródziemnych, chce na to przeznaczyć 50 milionów euro. Jak podaje The Times – osobom, które zdecydują się na urlop na wyspie Sycylia zapłaci połowę biletu lotniczego oraz niektóre opłaty związane z noclegami i udziałem w wydarzeniach kulturalnych.

Sycylia zachęca do urlopu na wyspie

Regionalne władze kraju chcą zachęcić osoby, które planują urlopy, żeby wybrali się właśnie na Sycylię. Planuje pokryć koszty połowy sumy biletu lotniczego oraz chce zapłacić za każdą trzecią noc, którą urlopowicze spędzą w hotelach czy pensjonatach. Chce w ten sposób ożywić turystykę po otwarciu granic.

Skąd ten pomysł?

Sycylia od 10 marca straciła już ponad 1 miliard dolarów dochodów z turystyki w związku z zamknięciem granic dla turystów zagranicznych. Rząd regionalny spodziewa się, że nowy program turystyczny zwróci część tych pieniędzy, gdy tylko możliwe będzie ponowne podróżowanie po Europie. Stąd też pomysł na zachętę finansową dla turystów, żeby chcieli odwiedzić wyspę.

Kiedy to się stanie i jakie będą zasady?

Włochy od 4 maja rozpoczęły tzw. drugą fazę. Wiele przepisów oraz zakazów jest stopniowo łagodzonych. Otwarte zostały parki i restauracje zgodnie z wytycznymi. Cały czas jednak większość mieszkańców zobowiązana jest do zostania w domu. O ile sytuacja się poprawi, we Włoszech od 18 maja zostaną otwarte między innymi muzea, biblioteki. 

Nie wiadomo jeszcze dokładnie jak będą wyglądały wakacje. Od wielu tygodni toczy się dyskusja na temat bezpiecznego otwarcia plaż i gastronomii w wakacyjnych kurortach.

Taormina, Sycylia
Taormina, fot. Maria Bobrova Unsplash

Czy będzie się dało polecieć na Sycylię jeszcze w tym roku?

Szczegóły akcji i warunki będą według informacji opublikowane na stronie http://www.visitsicily.info. Jak to będzie wyglądać w praktyce? Wszystko zależy od warunków epidemiologicznych, otwarcia granic i kwarantanny. Brak regularnych połączeń lotniczych czy też 14-dniowa izolacja po powrocie może jednak zniechęcić potencjalnych podróżnych. 


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product