Connect with us
Most Ludwika I w Porto,

Artykuły

Podróż do Portugalii: aktualne zasady

Podróż do Portugalii: aktualne zasady

Od 17 maja (do 30 maja z możliwością przedłużenia) Portugalia znosi obowiązek kwarantanny dla podróżnych z większości krajów Unii Europejskiej, w tym Polski. Jakie zasady obowiązują? Czy potrzebny będzie test?

Warunki podróży do Portugalii

W odniesieniu do państw członkowskich UE, Strefy Schengen i państw stowarzyszonych wprowadza się podział krajów na dwie kategorie, pod względem liczby zakażeń. Podróże do Portugalii kontynentalnej:

 • Poniżej 500 zakażeń na 100 tys. mieszkańców – Podróżni przylatujący z tych krajów zobowiązani są do okazania negatywnego wyniku testu molekularnego RT-PCR wykonanego w ciągu 72 godz. przed wejściem na pokład samolotu. Z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu zwolnione są dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy (w tej kategorii jest obecnie Polska).
 • 500 zakażeń na 100 tys. mieszkańców lub więcej – Dopuszcza się wyłącznie podróże konieczne. Podróżni przylatujący z tych krajów zobowiązani są do okazania negatywnego wyniku testu molekularnego RT-PCR wykonanego w ciągu 72 godz. przed wejściem na pokład samolotu i do poddania się po przylocie 14-dniowej samoizolacji w miejscu zamieszkania/zakwaterowania lub w miejscu wskazanym przez służby sanitarne. Z obowiązku poddania się samoizolacji zwolnieni są pasażerowie  odbywający podróż z powodów uzasadnionych, posiadający bilet świadczący o zamiarze opuszczenia terytorium Portugalii w ciągu 48 godzin. Z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu zwolnione są dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy. ​​​​​Osoby podróżujące z krajów w stosunku do których wprowadzono obowiązek 14-dniowej kwarantanny zobowiązane są przed wjazdem na rerytorium Portugalii dokonać rejestracji online w serwisie portugalskiego urzędu imigracyjnego travel.sef.pt  Po dokonaniu rejestracji podróżny otrzyma email wymagający potwierdzenia rejestracji, a następnie tą samą drogą zostanie mu przesłany certyfikat, którego okazanie jest niezbędne do wjazdu na terytorium Portugalii. W tej kategorii są obecnie: Chorwacja, Cypr, Holandia, Litwa, Szwecja)

Aktualnie obowiązujące przepisy dotyczące wjazdu na terytorium Portugalii kontynentalnej nie przewidują zwolnienia osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 lub osób, które przebyły COVID-19, z konieczności okazania negatywnego wyniku testu RT-PCT.

Podróż na Maderę

 • 48-12 godzin przed wejściem na pokład samolotu lecącego na Maderę należy wypełnić kwestionariusz online, osobno dla każdego pasażera, który ukończył 12 lat. Pasażerowie, którzy nie ukończyli 12 lat wpisywani są do kwestionariusza rodzica / opiekuna. Po wypełnieniu kwestionariusza pasażer otrzymuje email zawierający dane dostępu do platformy madeirasafe.com. Po zalogowaniu pasażer otrzyma kod QR, który należy przedstawić służbom imigracyjnym po przylocie na Maderę. 
 • Po przylocie należy okazać służbom lotniskowym na Maderze negatywny wynik testu PT-PCR na COVID-19 wykonanego nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem lub wykonać test na COVID-19 na lotnisku po przylocie (test jest wykonany na koszt Rządu Madery). Po wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się na własną rękę do wynajętego przez siebie miejsca zakwaterowania, oczekując tam w trybie samoizolacji na wynik testu, który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu.

Podróż na Azory

 • Najpóźniej 72 godziny przed wylotem wypełnić kwestionariusz.
 • Nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem wykonać test RT-PCR na COVID-19 i uzyskać wynik negatywny (zaświadczenie w formie papierowej lub elektronicznej, powinno zawierać dane pozwalające na identyfikację pasażera, identyfikację laboratorium, datę wykonania testu i podpis osoby odpowiadającej za jego wykonanie).
 • Po przylocie wypełnić stosowną deklarację.

Osoby pozostające na Azorach dłużej niż 7 lub 13 dni są zobowiązane do poddania się kolejnym testom 6 i 12 dni po pierwszym teście.

Źródło: gov.pl

Loty do Portugalii

Azory Portugalia
Azory, fot. Ferdinand Stöhr Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top