Connect with us
Qatar Airways, najlepsza linia lotnicza skytrax 2019

Artykuły

Qatar Airways wprowadzi szybkie testy przed lotem pod kątem COVID-19

Qatar Airways wprowadzi szybkie testy przed lotem pod kątem COVID-19

Linia lotnicza z Kataru będzie jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, które przeprowadzą szybkie testy pasażerów na obecność COVID-19 przed wylotem. Decyzja przewoźnika jest zatem zgodna z zaleceniami Światowej Organizacji Lotniczej (IATA) i może stanowić przykład dla innych firm w ich wysiłkach na rzecz szybszej odbudowy przemysłu lotniczego.

Antygenowe testy mogą wszystko zmienić

Testowanie pasażerów pod kątem nowego koronawirusa pozostaje jednym z nielicznych sposobów wznowienia “wolnych podróży”. Konieczne jest jednak, aby testy były rzetelne, szybkie i dostępne dla wszystkich linii lotniczych oraz lotnisk. Odpowiedzią mogą być nowe testy antygenowe, które wkrótce mają być stosowane na lotniskach przed wylotem i na przykład podczas masowych imprez sportowych. Ich niezawodność jest już bardzo bliska 100%.

Testy antygenowe mogą wkrótce stać się standardową procedurą przed lotem, do której wszyscy się przyzwyczaimy – tak jak przyzwyczailiśmy się do kontroli bezpieczeństwa po atakach z 11 września. Wynik testu znany jest w ciągu 15 minut, więc byłby to najważniejszy krok naprzód w transporcie lotniczym w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w ostatnich miesiącach.

Qatar Airways chce być przykładem dla innych. Serwis dohanews.co informuje, że linie już złożyły ogromne zamówienie na testy antygenu i planują wkrótce rozpocząć ich stosowanie w lotach komercyjnych.

Latanie może być najbezpieczniejszą formą transportu

Naukowcy kilkakrotnie wykazali, że ryzyko zakażenia wirusem w samolocie jest nadal bardzo niskie. Wprowadzenie szybkich testów mogłoby zatem prawie wyeliminować ryzyko dla pasażerów i przywrócić ich zaufanie do podróży. 

Roche, międzynarodowa firma medyczna dostarczająca testy antygenowe, twierdzi, że jej szybki test antygenowy ma teraz czułość 96,52%.

Źródło: dohanews.co


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top