Connect with us
Park Narodowy Nairobi, Kenia

TOP oferty

Johannesburg, Nairobi i Abu Zabi w jeden podróży od 2299 zł

Johannesburg, Nairobi i Abu Zabi w jeden podróży od 2299 zł

Marzy Ci się podróż do Afryki i na Bliski Wschód podczas jednej podróży? Skorzystaj z oferty biletu łączonego – podczas jednego wyjazdu możesz zobaczyć Republikę Południowej Afryki, Kenię i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Dzięki stopoverom (długim przesiadkom) masz szansę na jeszcze bardziej ekscytującą podróż. Ceny biletów z Paryża już od 2299 zł z bagażem rejestrowanym.

  • Linia lotnicza: Etihad Airways i Kenya Airways
  • Terminy: wrzesień – kwiecień
  • Bagaż: bagaż rejestrowany w cenie (2 x 23 kg)
ParyżPrzesiadkaNairobiPrzesiakaParyż
JohannesburgAbu Zabi
od 2299 Rezerwacja

Początek podróży: Paryż

Podróż rozpoczyna się w Paryżu na lotnisku Charles de Gaulle. Do Paryża dolecisz bez większych problemów tanimi liniami lotniczymi lub też z narodowym przewoźnikiem LOT. Polecamy przylecieć do Paryża dzień-dwa wcześniej i w wakacyjnej atmosferze rozpocząć niezapomnianą podróż. Wybierz się do Luwru (zobacz: Muzea w Paryżu) i Wersalu (zobacz: Najpiękniejsze miejsca UNESCO we Francji).

5 miastLot bezpośredniParyżLot bezpośredni5 miast
od 146 Rezerwacja

Pierwszy stopover: Johannesburg – RPA

Pierwszy długi przystanek ma miejsce w Johannesburgu, jednym z największych miast w Republice Południowej Afryki. “Jozi” albo “Joburg” jak nazywają miasto lokalni powstało dzięki zlotu, które zaczęto tu poszukiwać pod koniec XIX wieku. Położone jest na wysokości ponad 1750 m n.p.m. Warto zajrzeć do Muzeum Apartheidu i dowiedzieć się o historii apartheidu. Obowiązkowo warto sprawdzić opcje wycieczek na safari i parków. Niedaleko Johannesburgu znajdziesz m.in. Rezerwat Przyrody Suikerbosrand.Zapora Hartbeespoort to dobre miejsce na odpoczynek.

Johannesburg, RPA
Johannesburg, fot. Tusharkoley Dreamstime.com

Drugi stopover: Nairobi – Kenia

Poznawania Afryki ciąg dalszy. Druga długa przesiadka odbywa się w stolicy Kenii, Nairobi. To właśnie w tym miejscu możesz spędzić najwięcej czasu. Nairobi zostało założone pod koniec XIX wieku przez Brytyjczyków. Tętni życiem i zachwyca ilością zieleni w centrum miasta. Osoby interesujące się historią i archeologią miałyby zajrzeć do Muzeum Narodowego, które prezentuje różne ciekawe eksponaty, np. szkielet homo erectus. 

Nairobi, stolica Kenii
Nairobi, fot. Golasza Dreamstime.com

Marzysz o safari i obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku? Kenia to jedna ze światowych stolic safari. Niedaleko Nairobi znajduje się Narodowy Park Nairobi, gdzie można zobaczyć przedstawicieli czterech z pięciu gatunków “wielkiej afrykańskiej piątki”. Podczas safari spotkasz więc lamparta, lwa, nosorożca i bawoła afrykańskiego. Godne uwagi są też parki: Amboseli z rozległą sawanną, Tsavo, obszar chroniony Masai Mara i Park Narodowy Kenia, gdzie znajduje się najwyższczy szczyt w kraju – Batian, który ma wysokość 5199 m n.p.m.

Park Narodow Amboseli, Kenia
Park Narodow Amboseli, fot. Tatiana Morozova Dreamstime.com
Strusie w Parku Narodowym Nairobi, w tle stolica Kenii - Nairobii,
Strusie w Parku Narodowym Nairobi, w tle stolica Kenii – Nairobii, fot. Mauricebrand Dreamstime.com
Bawoły na obszarze chronionym Masai Mara, Kenia
Bawoły na obszarze chronionym Masai Mara, fot. David Clode Unsplash

Trzeci stopover: Abu Zabi – ZEA

Wraz z Dubajem to najpopularniejsze miejsca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Niesamowite wrażenie robi jeden z największych meczetów na świecie – Wielki Meczet Szejka Zajida. Dziedziniec tworzy 1048 kolumn, 82 kopuły. Największa z kopuł ma 85 metrów wysokości i średnicę 32, 8 metra. Grecki i włoski marmur nadaje charakteru miejsca. 

Wielki Meczet Szejka Zajida w Abu Zabi, ZEA
Wielki Meczet Szejka Zajida w Abu Zabi, fot. Dimarik16 Dreamstime.com

Wieczorem wybierz się na plażę Corniche i podziwiaj nowoczesne miasto, jego wieżowce postawione między starszymi oryginalnymi budowlami i palmami.

Piaszczysta plaża w Abu Zabi, ZEA
Piaszczysta plaża w Abu Zabi, fot. Vlarub Dreamstime.com

Koniec podróży: Paryż

Podróż dobiega końca. Mamy nadzieję, że podczas niej przeżyłeś wiele niezapomnianych chwil, udało Ci się zachwycić różnorodnością Afryki i luksusowymi Emiratami.

ParyżPrzesiadkaNairobiPrzesiakaParyż
JohannesburgAbu Zabi
od 2299 Rezerwacja

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (9 votes)
//
To Top