Connect with us
Marina Bay Sands Hotel, Singapur,

Artykuły

Singapur, Miasto Lwa – na pokładzie LOT od 2149 zł (bagaż w cenie)

Singapur, Miasto Lwa – na pokładzie LOT od 2149 zł (bagaż w cenie)

Miasto-państwo leży w południowo-wschodniej Azji, zostało założone przez Brytyjczyków na początku XIX wieku, ale w drugiej połowie XX uzyskało niepodległość. Jest jednym z najbardziej rozwiniętych państw na świecie, dzięki swojej różnorodności i nowoczesnej architekturze przyciąga miliony turystów.

Advertisement

Singapur leży na wyspie Singapur, należy do niego również 60 otaczających go wysepek. Nowoczesne drapacze chmur kontrastują z starą dzielnicą kolonialną i terenami zielonymi. Jest zamieszkany przez różne grupy etniczne, wśród których przeważają Chińczycy i Malezyjczycy oraz Hindusi.

Marina Bay Sands

Hotel przypominający łódź postawioną na trzech filarach. Ceny noclegu nie należą do niskich, goście hotelowi mogą jednak korzystać z tzw. Infinity Pool, czyli basenu, który kończy się wraz z krawędzią platformy. Widok z dołu, zwłaszcza nocą, kiedy odbywają się tu pokazy laserowe jest jednak tak samo interesujący.

Infinity pool, Marina Bay Sands, foSingapur
Infinity pool, Marina Bay Sands, fot. Dmitry Vartanian Dreamstime.com

Gardens by the Bay

“Must-see” podczas wizyty Singapuru. Jest to park w ramach którego znajdują się olbrzymie, 50-metrowe drzewa, połączone między sobą kładkami i mostami. Sam wstęp do ogrodów jest bezpłatny, płatne są wejścia na niektóre z atrakcji, np. Flower Dome i Cloud Forest, wielkich szklarni, gdzie można podziwiać różnorodne rośliny lub “mglistą górę”. Wieczorami odbywa się tu pokaz “Garden Rhapsody” podczas którego światełka, które są umieszczone na drzewach migają w rytm muzyki.

Gardens by the Bay nocą, Singapur
Gardens by the Bay nocą, fot. Soon Wee Meng Dreamstime.com

Merlion

Nazwa miasta pochodzi od słów Singa Pura, co oznacza Miasto Lwa. Symbolem miasta jest Merlion, stworzenie, które ma głowę lwa i tułów ryby. Wiąże się z nim wiele historii i opowiadań, podobno uchronił miasto przed kataklizmem.

Symbol Singapuru - Merlion
Symbol Singapuru – Merlion, fot. Vichaya Kiatyingangsulee Dreamstime.com

Singapurskie Ogrody Botaniczne

Znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zostały założone w połowie XIX wieku i rozciągają się na 74 hektarach. Warty uwagi jest Ogród Storczyków, który liczy ponad tysiąc gatunków i ponad dwa tysiące hybryd.

Ogród Storczyków w Singapurskim Ogrodzie Botanicznym, Singapur
Ogród Storczyków w Singapurskim Ogrodzie Botanicznym, fot. Jackbluee Dreamstime.com

Little India i Chinatown

Dzielnica hinduska i chińska są jednymi z wielu miejsc, gdzie tętni życie. Głównie za sprawą kuchni przyciąga nie tylko turystów, ale też samych mieszkańców. W Chinatown znajdziesz wiele straganów, gdzie kupisz lampiony i przeróżne gadżety. Z Little India przywieziesz zaś indyjskie tkaniny i przyprawy.

Chińska świątynia w Chinatown w Singapurze
Chińska świątynia w Chinatown w Singapurze, fot. Ronniechua Dreamstime.com

Wyspa Sentosa

Znajduje się tu jedno z największych akwariów na świecie. W S.E.A. Aquarium Marine Life Park w 45 milionów litrów wody wpływa ponad 100 tys. przedstawicieli 800 różnych gatunków zwierząt morskich. Ogromne wrażenie robi tunel, gdzie można zobaczyć rekiny oraz pomieszczenie, które oddziela od wodnego świata szyba szeroka na 36 metrów a wysoka na niecałe 8.5 metra. Wyspa Sentosa jest centrum rozrywkowym. Mieści się tu prócz akwarium krokodylarium liczące 1800 krokodyli, Universal Studios i plaże.

Akwarium na wyspie Sentosa, Singapur
Akwarium na wyspie Sentosa, fot. ukasz Kasperek Dreamstime.com

Wyspa Łazarza i Wyspa Świętego Jana

Na Wyspy Lazarus i St. John’s można przepłynąć promem. Znajdują się tu czyste plaże, woda jest przejrzysta. Idealny pomysł na piknik i plażowanie oraz spacery. Obie wyspy połączene są ze sobą deptakiem.

Plaża na wyspie św. Jana niedaleko Singapuru
Plaża na wyspie św. Jana niedaleko Singapuru, fot. Jordan Tan Dreamstime.com

Singapore Flyer

Singapurskie koło widokowe ma 165 metrów wysokości. Przejażdżka trwa 30 minut podczas której zobaczysz piękną panoramę miasta.  

Widok z koła widokowego Singapore Flyer, Singapur
Widok z koła widokowego Singapore Flyer, fot. Pavel Ilyukhin Dreamstime.com

ArtScience Museum

Muzeum sztuki i nauki przypomina otwierający się kwiat lotosu. Prócz wystaw można wziąć udział w różnego rodzaju wydarzeniach i konceertach.

ArtScience Museum, Singapur
ArtScience Museum, fot. Riccardo Biondani Dreamstime.com

Kuchnia singapurska

Z powodu tradycji i zwyczajów poszczególnych grup etnicznych zamieszkujących Singapur kuchnia jest tu różnorodna. W restauracjach znajdziesz tu dania, które są mieszkanką dań chińskich, malezyjskich i indonezyjskich, indyjskich. Popularny jest ryż z gotowanym kurczakiem (hainanese chicken rice), wytrawne „ciasto” curry puff oraz chwee kueh, przygotowane na parze ciasto ryżowe z dodatkami.

Chwee kueh, singapurski przysmak
Chwee kueh, fot. Jpldesigns Dreamstime.com

Kiedy lecieć do Singapuru

Sezon suchy, który trwa ok lutego do listopada charakteryzuje się małą liczbą opadów, temperatura może być wysoka, zwłaszcza w czerwcu i lipcu. Podczas sezonu mokrego (listopad-luty) może tu padać codziennie, co powoduje, że temperatura jest trochę niższa, ale cały czas może sięgać 28°C.

Bilety do Singapuru

Od maja 2018 Polski LOT uruchomił bezpośrednie połączenie z Warszawy do Singapuru. Można też wybrać loty z Turkish Airlines z przesiadką w Stambule. Bilety do Singapuru kupisz na flipo.pl.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Click to comment
//
To Top