Connect with us
Pawilon Terra w ramach Expo 2020 Dubai

Artykuły

Wielki sukces Expo 2020 Dubai, odwiedziło je już ponad 2 miliony osób

Wielki sukces Expo 2020 Dubai, odwiedziło je już ponad 2 miliony osób

Jak twierdzą organizatorzy, pierwsze miesiące długo oczekiwanej wystawy w Dubaju o nazwie Expo 2020 Dubai to ogromny sukces. W październiku wystawę odwiedziło ją dokładnie 2 350 868 osób.

Wystawa Expo 2020 w Dubaju

Do tej pory na Expo odwiedziło 28% dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Według organizatorów liczba ta powinna wzrosnąć, gdyż w chłodne miesiące chcą poszerzyć program szkolny (w wielu krajach dzieci mają ferie zimowe. Goście zagraniczni stanowili 17% wszystkich odwiedzających. Przybyli tu z aż 185 krajów, w TOP 5 znalazły się Indie, Niemcy, Francja, Arabia Saudyjska i Wielka Brytania. Większość z nich kilkakrotnie powraca na wystawę. Expo 2020 Dubai odwiedzili także ministrowie, prezydenci i premierzy z różnych krajów.

W ciągu pierwszych 31 dni miały miejsca dwa tygodnie tematyczne – Tydzień Klimatu i Bioróżnorodności oraz Tydzień Kosmosu. Do końca marca odwiedzający będą mieli kolejne 8 tygodni tematycznych. Tydzień Rozwoju Miast i Wsi trwa obecnie do 6 listopada. Specjalne Dni Narodowe na Expo zostały uhonorowane wspaniałymi akrobacjami francuskiego zespołu sił powietrznych Patrouille de France, Szwajcaria zaprezentowała w Dniu ONZ przerośnięte dzieło sztuki autorstwa artysty Saype lub międzynarodowy zespół Emirates Youth Symphony Orchestra.

Tanie loty do Dubaju

Loty do Dubaju

Źródło: Gulfnews


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (16 votes)
//
To Top