Connect with us
Expo 2020 Dubai

Artykuły

EXPO 2020 Dubai: wszystko, co musisz wiedzieć (program, ceny)

EXPO 2020 Dubai: wszystko, co musisz wiedzieć (program, ceny)

Expo 2020 Dubai to wydarzenie, którego nie można przegapić. Oficjalne otwarcie odbędzie się 1 października, pawilony i różne inne atrakcje będzie można odwiedzić do końca marca 2022. Jaki jest program? Ile kosztują bilety? Co warto odwiedzić na Expo 2020 Dubai?

Dlaczego warto wybrać się na Expo 2020 Dubai

Powód, dla którego warto odwiedzić Expo 2020 Dubai, jest dla wielu osób dość prosty: światowe wystawy to zawsze wyjątkowe wydarzenia, które od 1851 roku wzbogacają świat o innowacyjne pomysły, takie jak telewizja czy zdjęcia rentgenowskie. Od października do marca będziesz częścią premiery tego typu wydarzenia w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji.

Poprzez kreacje, które czasami konkurują z fizycznymi prawami architektury, można dotrzeć do 200 krajów – wszystko w jednym miejscu, w stolicy futuryzmu i megalomanii, w Dubaju. Cóż, to nie będzie tylko powierzchowny blichtr. Motto Expo 2020 Dubai to „Zrównoważony rozwój, mobilność, możliwości”.

Nacisk kładziony jest na aspekty ekologiczne, na spełnienie wymogów zrównoważonego rozwoju naszej Ziemi, z podtekstem „nie ma rzeczy niemożliwych”. Oprócz doznań zmysłowych oczaruje Cię ogólna atmosfera, a oprócz pamiątek zabierzesz do domu także zupełnie nowe przemyślenia na temat tego, jak funkcjonować w życiu codziennym.

Co warto zobaczyć na EXPO 2020 Dubai

Każdy kraj uczestniczący w Expo 2020 Dubai będzie miał własny pawilon. Nie zabraknie również Polski. Jak będzie wyglądał Pawilon Polski? Hasłem przewodnim jest: “Polska. Kreatywność inspirowana naturą”. Na pełną opowieść o Polsce składa się pięć rozdziałów, odpowiadających pięciu strefom Pawilonu Polski, które tworzą serię wynikających z siebie doświadczeń i treści. W każdej z nich przewija się zaproponowany przez organizatora Wystawy motyw mobilności – w odniesieniu do ludzi, idei, kultury czy technologii.

Możesz też wypróbować swoich sił jako projektant. I to nie byle jaki. W pawilonie linii lotniczych Emirates (tak, taki też będzie) będziesz miał możliwość zaprojektowania własnego samolotu z wykorzystaniem ramion robotycznych, a także poznasz metalowe materiały budowlane przyszłości. 

W programie są również różne koncerty, spektakle, wykłady, uroczystości. Niebiańskie Ogrody, Emirati Opera, ekran projekcyjny 360 stopni, który jest jednym z największych na świecie, hole wejściowe wykonane z tego samego materiału co statki kosmiczne, zapierające dech w piersiach instalacje artystyczne.

Polska na Expo w Dubaju

Expo – informacje praktyczne

Targi znajdują się między Dubajem a Abu Dhabi, są dostępne dla każdego, na przykład komunikacją miejską, taksówką. Bez problemu dostaniesz się tam jednym z 350 autobusów „EXPO RIDER”, który jest bezpłatny dla zwiedzających wystawę.

Jak dotrzeć na Expo?

 1. Linia METRO 2020 

Z Al Wasi Plaza metro rozpoczyna się z przepustowością 44 000 osób na godzinę z częstymi czasami odjazdów do / z Expo.

 1. EXPO RIDER

Między Dubajem i Abu Dhabi jeździ 350 autobusów, które przewożą odwiedzających na Expo. Jednym z przystanków jest lotnisko. Jeśli posiadasz bilet na wystawę, możesz skorzystać z tej usługi za darmo. Rozkład jazdy znajdziesz poniżej.

 1. Taksówka / E-Hail

Dostępnych jest 100 miejsc postojowych taksówek, które zawiozą Cię na Expo.

 1. Parking 

Jeśli przyjedziesz na Expo samochodem, nie musisz martwić się o miejsce parkingowe, będzie ich 30 000. Z parkingu do bramek Expo dowiezie Cię bezpłatny autobus.

Tanie loty do Dubaju

Loty do Dubaju

Bilety na EXPO 2020 Dubai

Do Dubaju dotrzesz bezpośrednio z Warszawy, Krakowa, z przesiadką z pozostałych polskich lotnisk. Weź pod uwagę to, że wejście na Expo możesz mieć już w cenie biletu lotniczego. Dowiedz się więcej tutaj.

Godziny otwarcia:

Sobota – środa: 10:00- 0:00

Czwartek – piątek: 10:00 – 02:00

3 rodzaje biletów:

 • bilet jednodniowy za 24 euro 
 • bilet wielodniowy z nielimitowanym wejściem przez 30 kolejnych dni za 45 euro 
 • wstęp sezonowy z nielimitowanym wstępem na pół roku Expo 2020 Dubai za 120 euro

Bilety obejmują wstęp do wszystkich pawilonów, na wydarzenia, zróżnicowany i ciągle zmieniający się program rozrywkowy, z maksymalnie 60 wydarzeniami na żywo każdego dnia, od światowej klasy muzyki, tańca i sztuki po ekscytujące wykłady i obchody świąt narodowych.

Dzieci poniżej 18 roku życia oraz studenci posiadający ważną legitymację studencką z dowolnej instytucji akademickiej na świecie będą mieli wstęp bezpłatny, a także goście w wieku co najmniej 60 lat. Osoby o specjalnych potrzebach otrzymają darmowe bilety, a ich towarzyszka otrzyma 50% zniżki.

Do kompleksu Expo 2020 mogą wejść osoby zaszczepione lub osoby, z negatywnym testem PRC. Które szczepienia są akceptowane? Są to Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Johnson.

Źródło informacji oraz fotografii: https://www.expo2020dubai.com/


Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.7/5 - (13 votes)
//
To Top