Connect with us
Teneryfa, wyspy kanaryjskie

TOP oferty

Tanie loty na Wyspy Kanaryjskie od 239 zł

Tanie loty na Wyspy Kanaryjskie od 239 zł

Islas Canarias – archipelag górzystych pochodzenia wulkanicznego to doskonały wybór dla tych, którzy szukają egzotycznej atmosfery. Położone są na Oceanie Atlantyckim, na północny zachód od wybrzeży Afryki. Teneryfa, Lanzarote albo Gran Canaria? Wybór jest trudny, ale którąkolwiek wybierzesz, spędzisz niezapomniany urlop.

Wyspy Kanaryjskie – co warto zobaczyć?

Wyspy Kanaryjskie dzieli się na dwie grupy: zachodnie i wschodnie. Dzięki swojemu położeniu niedaleko Afryki panuje tu przyjemna temperatura. Klimat wysp jest oceaniczno-subtropikalny. Niektóre wyspy mogą pochwalić się wspaniałymi plażami, inne bujnymi lasami. 

Loty na Wyspy Kanaryjskie

Teneryfa

Do największych atrakcji Teneryfy należy z pewnością wulkan Teide (wysokość 3718 m n.p.m.). Jest to również najwyższy szczyt w całej Hiszpanii.

Playa de Las Teresitas, Santa Cruz de Tenerife, fot. mikezwei Pixabay

Gran Canaria 

Gran Canaria to wyspa wiecznej wiosny. Wydmy Maspalomas w południowej części, szczyt Pico de Las Nieves, plaże, klimatyczne uliczki w Las Palmas lub Puerto de Mogán, to tylko jedne z atrakcji, które czekają na turystów.

Wydmy Maspalomas na Gran Canarii,
Wydmy Maspalomas na Gran Canarii, fot. Frantisek Duris Unsplash

La Palma

Stolicą La Palmy jest Santa Cruz de la Palma na wschodnim wybrzeżu. Podobnie jak ostatnie wyspy, jest pochodzenia wulkanicznego. Aktywny, ale uśpiony wulkan Cumbre Vieja pokrywa ⅔ południowej strony La Palmy.

La Palma, wyspy kanaryjskie
La Palma, fot. Bastian Pudill Unsplash

La Gomera

Los Organos, formacja bazaltowa na wybrzeżu jest jedną z atrakcji wyspy. Położona jest niedaleko Teneryfy i jest jednym z najzieleńszych miejsc w całym łańcuchu Wysp Kanaryjskich.

El Herrio

El Herrio – nazywana jest również “Wyspą Południkową”. Zachodni cypel El Hierro był przez stulecia najbardziej na zachód wysuniętym skrawkiem lądu znanym Europejczykom. Dzięki odnawialnym źródłom energii wyspa jest samowystarczalna.

Lanzarote

Księżycowy krajobraz Lanzarote wydaje się surowy i nieprzyjazny. Z pozoru nieprzyjazny odkrywa swoje specyficzne piękno.

Charco Verde, Lanzarote
Charco Verde, fot. JP Files Unsplash

Fuerteventura

Jej nazwa pochodzi z hiszpańskiego i odnosi się do silnych wiatrów wiejących na wyspie (fuerte to mocny, viento – wiatr). Jedną z atrakcji wyspy są wydmy w okolicy miasta Corralejo. Fuerteventura posiada najdłuższą linię brzegową. Może pochwalić się szerokimi plażami.

Fuerteventura, wyspy kanaryjskie
Fuerteventura, fot. Michal Mrozek Unsplash

Pozostałe wyspy w ramach archipelagu Wysp Kanaryjskich

Większość z nich jest niezamieszkana. Są to: Graciosa, Alegranza, Lobos, Montaña Clara, Roque del Este i Roque del Oeste.

Aktualne zasady przed podróżą na Wyspy Kanaryjskie

Od 23 listopada 2020 roku, wszyscy pasażerowie, którzy podróżują do Hiszpanii z państw ujętych na liście regionów ryzyka (w tym z Polski), zobowiązani będą do posiadania negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2. Test musi być zrealizowany w czasie 72 godzin przed terminem przyjazdu. Dzieci poniżej 6 roku życia nie muszą przedstawiać wyniku testu.

Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top