Connect with us
Tango Buenos Aires,

TOP oferty

Argentyna: najlepsze miejsca

Argentyna: najlepsze miejsca

Latynoski śmiech, uliczne tango, zapierające dech w piersiach krajobrazy – Argentyna zaskakuje i zachęca do bliższego poznania. Zobacz te najciekawsze miejsca w Argentynie, które warto wziąć pod uwagę planując wyprawę. Ostrzegamy – urlop minie szybciej niż normalnie ;).

Argentynie gratulujemy! 😉

Pulsujące Buenos Aires

Zwiedzanie Buenos Aires zacznij w najbardziej kolorowej dzielnicy miasta – La Boca. Znajdziesz tu sztukę, tango no i oczywiście piłkę nożną. Domy z blachy pomalowane są na różne kolory, które mają odwrócić uwagę od ich prostoty. Historycznym miejscem jest tu z pewnością klub sportowy CA Boca Juniors w którym grał legendarny Diego Maradona. W Puerto Madero zobaczysz zaś najbardziej nowoczesne wieżowce i biznesowy świat. Obowiązkowo również udaj się na Avenida 9 Julio – tętniącą życiem aleję, której nazwa jest upamiętnieniem uzyskania niepodległości przez Argentynę (9 lipca 1816).

La Boca jest jedną najbardziej kolorową dzielnicą Buenos Aires, Argentyna
La Boca jest jedną najbardziej kolorową dzielnicą Buenos Aires, fot. Lilianaesperanza13 Dreamstime.com
Aleja 9 Lipca, Buenos Aires Argwntyna
Aleja 9 Lipca, fot. Diego Grandi Dreamstime.com

W Buenos Aires znajduje się również jeden z najpiękniejszych cmentarzy świata – La Recoleta. Znajduje się tu wiele pięknych marmurowych grobowców ozdobionych wyszukanymi pomnikami. Spoczywają tu znane osobistości oraz prezydenci i przywódcy wojskowi oraz naukowcy. Najsłynniejszą osobą pochowaną na cmentarzu jest Eva Perón, pierwsza dama Argentyny. 

Inspiracja podróżnicza: Turystyka cmentarna, czyli nowy trend w podróżowaniu.

Cmentarz La Recoleta, Buenos Aires Argentyna
Cmentarz La Recoleta, fot. Vladimirnenezic Dreamstime.com

Patagonia  i lodowce Perito Moreno i Uppsala

Nazwa krainy geograficznej przypomina rodzaj zaklęcia. Południowe tereny Ameryki Południowej to region, który zachwyca swoim ukształtowaniem i odizolowaniem. Znajduje się tam m.in. Parque Nacional Los Glaciares – Park Narodowy Lodowców, który jest na liście dziedzictwa UNESCO. Turyści przybywają tu ze względu na zachwycające lodowce: Perito Moreno i Uppsala. Pierwszy z nich, Perito Moreno, ma ok. 30 km długości. Możesz wziąć udział w trekkingu po lodzie. 

Lodowiec Perito Moreno,trekking patagonia argentyna
Lodowiec Perito Moreno, fot. Peter Zaharov Dreamstime.com

Warto skorzystać z opcji rejsu statkiem można zobaczyć imponującą wielkość i kolory lodowców Spegazzini, Uppsala i Perito Moreno.

Rejs statkiem w pobliżu lodowców w Patagonii, lodowiec perito moreno
Rejs statkiem w pobliżu lodowców w Patagonii, fot. Pablo Caridad Dreamstime.com

Wyspa Ziemia Ognista i Ushuaia

Isla Grande de Tierra del Fuego i stały ląd oddziela Cieśnina Magellana. Zachodnia część wyspy należy do Chile, wschodnia do Argentyny. Miasto Ushuaia położone jest niedaleko granicy z Chile i jest uważane jest za najdalej na południe wysuniętym miastem posiadającym zorganizowaną infrastrukturę. Odległe i niedostępne tereny są celem podróżników, którzy chcą zobaczyć Park Narodowy Ziemi Ognistej oraz jego fascynujący krajobraz.

Miasto Ushuaia, Ziemia Ognista Argentyna
Miasto Ushuaia, fot. Saiko3p Dreamstime.com
Park Narodowy Ziemi Ognistej, Argentyna
Park Narodowy Ziemi Ognistej, fot. Lisandrotrarbach Dreamstime.com

Wodospad Iguazú

Wodospad Iguazú znajduje się na argentyńsko-brazylijskiej granicy. Ma szerokość 2 km a szum wody można usłyszeć z kilkunastu kilometrów. Dzięki specjalnej infrastrukturze można podziwiać jego wielkość z różnej perspektywy. Woda spływa po prawie 300 odrębnych progów skalnych, co powoduje, że teren wodospadu wydaje się nieskończony i ogromny.

Inspiracja podróżnicza: Najpiękniejsze wodospady na świecie.

Wodospad Iguazú, Argentyna
Wodospad Iguazú, fot. Derek Oyen Unsplash

Aconcagua – najwyższy szczyt Argentyny 

Ma 6960,8 m wysokości i jest najwyższym szczytem nie tylko Andów, ale również Argentyny, Ameryki Południowej i… w sumie obu Ameryk! Na kartach historii zdobywania szczytu i wytyczania dróg znajdują się Polacy. W 1985 roku południową ścianę pokonała polska alpinistka Wanda Rutkiewicz, wcześniej w 1934 roku polska wyprawa wytyczyła szlak prowadzący przez jeden z lodowców prowadzących do szczytu Aconcagua (nazywany jest od tego czasu Glaciar de los Polacos – “Lodowiec Polaków”).

Aconcagua to najwyższy szczyt Argentyny i całej obu Ameryk,
Aconcagua to najwyższy szczyt Argentyny i całej obu Ameryk, fot. Luiz Ribeiro Dreamstime.com

Bariloche

San Carlos de Bariloche, w skrócie Bariloche położone jest u podnóża Andów, z drugiej zaś strony nad jeziorem Nahuel Huapi. Dzięki swojemu malowniczemu położeniu to raj dla miłośników jazdy na nartach i desce oraz sportów wodnych.

Widok z Cerro Companario na okolicę i Bariloche, Argentyna
Widok z Cerro Companario na okolicę i Bariloche, fot. Kseniya Ragozina Dreamstime.com

Tango w Argentynie

Nie ma chyba osoby w Argentynie, która by nie potrafiła tańczyć tango albo nie dała się porwać jego energii. W sierpniu w Buenos Aires odbywa się międzynarodowy festiwal tango: International Tango Festival and World Cup. Są to dwa tygodnie koncertów, pokazów, zajęć – wszystko kręci się wokół tańca.

Argentyna jest domem tango,
Argentyna jest domem tango, fot. 7 SeTh Unsplash

Córdoba

Położona w środkowej części Argentyny jest drugim co do wielkości miastem w kraju. Mieści się tu najstarszy uniwersytet w Ameryce Południowej, który został założony na początku XVII wieku przez jezuitów. Warto odwiedzić Manzana Jesuítica i zobaczyć budynki, które powstały w początkowym okresie działalności zakonu.

Katedra w Córdobie, Argentyna
Katedra w Córdobie, fot. Diego Grandi Dreamstime.com

Wyspa Stanów

Isla de los Estados (Wyspa Stanów) położona jest niedaleko wschodnich krańców Ziemi Ognistej. Wyspę zamieszkiwali kiedyś bandyci i piraci, znajdowało się tu również więzienie. We wschodniej części wyspy znajduje się Faro de San Juan de Salvamento, latarnia nazywana również latarnią morską na końcu świata. To właśnie ona była inspiracją dla Juliusza Verne’a do napisania powieści “Latarnia na końcu świata”.

Inspiracja podróżnicza: 15 niesamowitych wysp o których mogłeś nie słyszeć.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (4 votes)
//
To Top