Connect with us
Fotografia: turkishairlines.com

Artykuły

Turcja: od 30 grudnia wymagany jest negatywny test PCR przed wyjazdem

Turcja: od 30 grudnia wymagany jest negatywny test PCR przed wyjazdem

Turcja do teraz nie wymagała od podróżnych testu na COVID-19 czy też kwarantanny. Zmieni się to jednak jeszcze w tym roku. Od 30 grudnia 2020 podróżujący do Turcji będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na nowy koronawirus, który nie jest starszy niż 72 godziny. Obowiązek dotyczy również osób, które się przesiadają w Turcji.

Turcja wymaga testu na COVID-19

Od 30 grudnia 2020 – Turcja będzie wymagać przedstawienia negatywnego wyniku testu na nowy koronawirus. Musi być on w języku angielskim. Aktualnie taki obowiązek ma być od 1 marca 2021 (z możliwością przedłużenia). Dotyczy pasażerów starszych niż 6 lat.

Co w przypadku przesiadki w Turcji? Konieczność lub brak konieczności zależy od kierunku docelowego. Jeśli dany kraj wymaga testu PCR, jest on obowiązkowy, jeśli nie – nawet podczas przesiadki nie trzeba go posiadać.

Informacja na stronie Turkish Airlines
Informacja na stronie Turkish Airlines

Źródło: turkishairlines.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top