Connect with us
Loty balonami rozpoczynają się przed wschodem słońca, nawet zima

Artykuły

Najpiękniejsze miejsca w Turcji, loty od 539 zł

Najpiękniejsze miejsca w Turcji, loty od 539 zł

Turcja jest krajem, który oferuje coś więcej niż wakacyjne resorty i city-break w Stambule. Wiele miejsc będzie Ci przypominać “Baśnie tysiąca i jednej nocy”, inne zaskoczą Cię swoją malowniczością. Wyrusz w podróż i przekonaj się, że Turcja to przepiękny kraj!

Loty do Turcji

Turcja – bilety lotnicze

  • Podróż do Turcji a koronawirus: Turcja nie wymaga kwarantanny, ale w przypadku podróży po 28.12.2020 konieczne jest przedstawienie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Informacje o ograniczeniach w związku z pandemią znajdują się na stronie gov.pl/turcja

Trawertyny Pamukkale

Jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Turcji są Pamukkale. My je umieściliśmy na naszej liście 15 miejsc, które wyglądają jak z innej planety. Błoto z jezior jest uznawane za lecznicze, podczas wizyty można spotkać ludzi przypominających “ufoludków”, oblepionych białą mazią. Warto wejść na samą górę – rozpościera się z niej wspaniały widok na okolicę i na ruiny miasta Hierapolis.

Pamukkale, Turcja
Pamukkale, fot. LoggaWiggler Pixabay

Göreme

Turystyczne centrum Kapadocji przyciąga turystów ze względu na setki wykutych w tufowych skałach kościołów. Niektóre z nich ozdobione są freskami a ich powstanie najstarszych datuje się na IV wiek n.e. Göreme Open Air Museum jest muzeum w ramach którego można zobaczyć te najwspanialsze skalne kościoły, które pochodzą z X-XII wieku. Wśród nich jest kościół św. Barbary z ozdobnymi ścianami, kościół Elmali z namalowanymi obrazami świętych i kościół Tokali, który ma 4 komory i malunki przedstawiające sceny z życia Chrystusa.Park Narodowy Göreme znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO.

Göreme, fKapadocja Turcja
Göreme, fot. Yang Jing Unsplash

Kapadocja

Spójrz na okolicę z innej perspektywy – Kapadocja słynie z lotów balonem. Lot nad księżycową krainą trwa ok. 1-1,5 godziny, podczas którego balon znajduje się na wysokości 700-800 metrów.

Balony w Kapadocji,
Balony w Kapadocji, fot. Daniil Vnoutchkov Unsplash

Efez

Starożytne jońskie miasto Efez było w przeszłości centrum handlu. W przeszłości był to też najstarszy i największy ośrodek kultu bogini Matki. Efez odwiedzają turyści ze względu na wpisane na listę dziedzictwa UNESCO stanowisko archeologiczne.

Biblioteka Celsusa w Efezie, Turcja
Biblioteka Celsusa w Efezie, fot. jennifer Martin Unsplash

Uzungöl

Wielu na pierwszy rzut oka myli Uzungöl ze Szwajcarią. Porośnięte drzewami i krzewami zbocza… Jezioro Uzungöl nie jest wielkie, ma długość 1 kilometra. Mimo to dzięki malowniczym krajobrazom przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku. Nie byłaby to Turcja, gdyby nie znajdował się tu meczet.

Meczet nad jeziorem Uzungöl, turcja
Meczet nad jeziorem Uzungöl, fot. Muhammad Usama Unsplash
Uzungöl, Turcja
Uzungöl, fot. RiZeLLi Pixabay

Amasya

W północnej części kraju znajdziesz prawdziwą perełkę. Amasya słynie ze skalnych grobów królów Pontu z czasów hellenistycznych i ruiny cytadeli bizantyjskiej. Tutaj spróbujesz podobno najlepszych jabłek w Turcji.

Amasya, Turcja
Amasya, fot. Emre Gencer Unsplash

Jezioro Tuz Gölü

Słone jezioro znajduje się w Anatolii. Drugie co do wielkości tureckie jezioro jest przez większość roku bardzo płytkie. Latem często wysycha, po odparowaniu się wody na powierzchni pozostaje gruba warstwa soli.

Jezioro Tuz Gölü, Turcja
Jezioro Tuz Gölü, fot. Livin4wheel Unsplash

Dogu Ekspresi (Ekspres Południowy)

Wybierz się pociągiem po Turcji. Dogu Ekspresi kursuje między Ankarą a Kars, które położone jest na północy kraju. Czas przejazdu to 24 godziny, ale nie musisz się martwić – widoki za oknem Cię oczarują!

Okolice Kars, Turcja
Okolice Kars, fot. Huseyin Kaya Unsplash

Wodospad Tortum

Jeśli masz w planie odwiedzić północno-wschodnie rejony Turcji, wybierz się do Uzundere Erzurum, gdzie znajdziesz imponujący wodospad Tortum. Jego wysokość sięga prawie 50 metrów.

Wodospad Tortum, Turcja
Wodospad Tortum, fot. Keramettin Çelik Pixabay

Pałac Ishak Pasha

Przepiękny pałac zachwyca ozdobnymi reliefami i malowidłami. Znajduje się zaledwie kilka kilometrów od najwyższej tureckiej góry, Ararat.

Pałac Ishak Pasha, Turcja
Pałac Ishak Pasha, fot. Martin Hruška Pixabay

Góra Nemrut Dagi

Zabytek, który jest również zapisany na liście dziedzictwa UNESCO. Na wzniesieniu góry został podstawiony niezwykły monument, który miał czcić bogów. Znajdują się tu ogromne pomniki, kamienne głowy. Wschód słońca? Odwiedź Nemrut Dagi i przekonaj się, że panuje tu niesamowita atmosfera.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top