Connect with us
Balony w Kapadocji,

Artykuły

Wiza do Turcji 2019/2020 – ile kosztuje?

Wiza do Turcji 2019/2020 – ile kosztuje?

Polacy podróżujący do Turcji zobowiązani są do posiadania ważnego paszportu oraz wizy. Wniosek o wizę elektroniczną (e-wizę) do Turcji można złożyć przez internet.

Advertisement

Zobacz ile kosztuje wiza do Turcji w 2019/2020 roku, gdzie składa się wniosek, ile czeka się na odpowiedź.

Ile kosztuje wiza do Turcji

Pod koniec października 2019 rząd Turcji podwyższył ceny e-wiz do kraju aż o 75%. Do teraz cena wizy do Turcji wynosiła 20 dolarów, obecnie jej koszt to 35 dolarów (35 USD).

Jak wypełnić wniosek o wizę do Turcji

Najłatwiejszym sposobem otrzymania wizy do Turcji jest złożenie wniosku przez internet. Wniosek o wizę składa się na oficjalnej stronie: www.evisa.gov.tr/pl

Wiza do Turcji online

Wypełnienie wniosku o wizę do Turcji na stronie www.evisa.gov.tr/pl ma trzy etapy: pierwszy to podanie obywatelstwa, wybór dokumentu (paszport zwykły), drugi to podanie daty przyjazdu do Turcji, trzeci to płatność. Wiza wydawana jest na całkowity okres 180 dni, z zastrzeżeniem, że pobyt nie może przekroczyć 90 dni. Oznacza to, że posiadając jedną wizę w ciągu 180 dni można odwiedzić kraj kilka razy (wiza wielokrotna). Po uiszczeniu płatności e-wizę należy wydrukować i zabrać ze sobą na lotnisko.

Warunki otrzymania wizy do Turcji

“Muszą posiadać paszport ważny co najmniej 60 dni dłużej niż „okres pobytu” dozwolony na wizie. Dla wiz wydawanych na 90 dni pobytu, paszport powinien być ważny jeszcze przez minimum 150 dni licząc od dnia przyjazdu do Turcji” – Ministerstwo Spraw Zagranicznych / Turcja.

Czy można uzyskać wizę do Turcji na lotnisku?

Turcja umożliwia wnioskowanie o wizę na granicy po przylocie w punkcie sprzedaży wiz na tureckim przejściu granicznym na lotnisku. Tzw. visa on arrival kosztuje według aktualnych informacji 20 dolarów, ale możliwe, że ze względu na zmianę ceny wizy elektronicznej ta cena może się zmienić.

Pasażerom, którzy nie spełnili warunków ważności wymaganych przez władze tureckie, będzie odmówione wejście do kraju.

Loty do Turcji

Bezpośrednie loty do Stambułu realizowane są z Warszawy przez PLL LOT oraz Turkish Airlines. Tanie bilety do Turcji można kupić również z Berlina (Turkish Airlines i Pegasus).

Loty wewnątrz Trucji realizowane są przez Turkish Airlines. Dzięki temu możesz zaplanować ciekawą podróż i zobaczyć magiczną Kapadocję. Tanie bilety zarezerwujesz na Flipo.pl.

Hagia Sofia, Stambuł
Hagia Sofia w Stambule, fot. Mehmet Cetin Shutterstock
Click to comment
//
To Top