Connect with us
Bezpieczenie wakacje, fot. Natalya Zaritskaya Unsplash

Artykuły

Ubezpieczenie: zwrot kosztów w przypadku pozytywnego testu na COVID-19, pokrycie kosztów leczenia

Ubezpieczenie: zwrot kosztów w przypadku pozytywnego testu na COVID-19, pokrycie kosztów leczenia

Miniony rok pokazał, że posiadanie ubezpieczenia podróżnego, gdy jesteśmy na wakacjach lub w podróży służbowej jest niezwykle ważne. Nawet połowa klientów Flipo automatycznie kupuje ubezpieczenie wraz z biletem lotniczym, inni decydują się na to jeszcze przed podróżą. Obecnie aż 60% zamówień obejmuje ubezpieczenie STORNO lub ISTOTA, do którego Flipo dodaje nowe świadczenia od 1 czerwca 2021 r. Oprócz pokrycia opłaty za anulowanie przed podróżą w przypadku pozytywnego testu na COVID-19, które działa od stycznia 2021 r., pokrywa również inne koszty związane z możliwą infekcją koronawirusem za granicą.

Nowości w przypadku ubezpieczenia STORNO i ISTOTA

Ostatnio ubezpieczenie STORNO pokrywa 80% opłat za anulowanie w przypadku pozytywnego wyniku testu RT-PCR na COVID przed podróżą. Ubezpieczenie to obejmuje również koszt zmiany podróży powrotnej w przypadku choroby w miejscu docelowym. Ubezpieczenie ISTOTA obejmuje wówczas obie te sytuacje, a także dodaje koszty medyczne związane z COVID oraz koszty kwarantanny w miejscu docelowym. Ubezpieczenie obowiązuje we wszystkich krajach świata, niezależnie sytuacji epidemiologicznej w danym kraju.

  • W przypadku wszystkich innych uzasadnionych powodów, takich jak choroba, wypadek, rozwód, rozwiązanie umowy itp., oba ubezpieczenia POKRYWAJĄ 90% opłat za anulowanie.

Chcesz wiedzieć w jaki sposób zakupisz bilet lub pakiet wycieczkowy na Flipo z opcją możliwości zwrotu opłaty za anulację? Wystarczy do zamówienia zakupić ubezpieczenie STORNO albo ISTOTA. Jaka jest między nimi różnica?

Najlepiej sprzedające się ubezpieczenie ISTOTA 

Obejmuje ubezpieczenie STORNO oraz dodatkowe korzyści, takie jak pokrycie kosztów leczenia (wszystkie oprócz COVID-19, również w tych krajach, gdzie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Słowackiej wydało ostrzeżenie przed podróżą), ubezpieczenie bagażu, porwania, ratownictwa, odpowiedzialności. W przypadku anulowania biletu tego rodzaju ubezpieczenie dopuszcza znacznie więcej powodów niż w ubezpieczeniu STORNO.

Od 1 czerwca 2021 roku ubezpieczenie to obejmuje również przypadki pozytywnego testu RT-PCR na COVID przed podróżą, rekompensując 80% opłaty za anulowanie. Obejmuje również ewentualne koszty zmiany drogi powrotnej w przypadku zakażenia koronawirusem.

Ubezpieczenie ISTOTA jest najbardziej wszechstronnym ubezpieczeniem Pelikán. Oprócz ubezpieczenia STORNO pokrywa 80% kosztów rezygnacji w przypadku pozytywnego wyniku testu RT-PCR na COVID przed podróżą, koszt zmiany podróży powrotnej w przypadku choroby w miejscu docelowym, a także dolicza koszty leczenia COVID w wysokości do do 50 000 euro oraz koszty kwarantanny w miejscu docelowym w wysokości 50 euro/dobę przez maksymalnie 14 dni.

Jaką sumę wypłaci firma ubezpieczeniowa w przypadku pozytywnego testu na COVID-19?

60% klientów wraz z biletami lub pakietami zakupi również ubezpieczenie. Od 1 czerwca 2021 do polisy STORNO albo ISTOTA klient otrzyma od Flipo dodatkowy bonus jeśli będzie miał przed podróżą pozytywny wynik testu na COVID-19 W takim przypadku Flipo wypłaci koszty anulacji biletu lub całego pakietu wycieczkowego aż do wysokości 80%. Dotyczyć to będzie nie tylko klienta z pozytywnym wynikiem testu RT-PCR na COVID-19, ale też wszystkich osób z tego samego zamówienia. Warunkiem jest posiadanie przez nich również ubezpieczenia STORNO lub ISTOTA.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać zwrot? 

Warunkiem jest pozytywny test RT-PCR na COVID-19. Ten nie może być jednak starszy niż 14 dni przed rozpoczęciem podróży. Jeśli klient spełnia ten warunek i ma ubezpieczenie STORNO lub ISTOTA, musi skontaktować się z działem pomocy klienta pod adresem e-mail [email protected]. Flipo będzie akceptować tylko oficjalny wynik testu RT-PCR wykonany w akredytowanym laboratorium w Unii Europejskiej. Wymagane jest również zaświadczenie lekarskie od lekarza rodzinnego.

ubezpieczenie covid

Co w przypadku ubezpieczenia zakupionego dodatkowo? 

Ubezpieczenie można zakupić dodatkowo, ale w tym przypadku obowiązuje 14-dniowy okres karencji. Oznacza to, że test RT-PCR musi być wykonany aż po jego zakończeniu. W przypadku zakupienia biletu lub pakietu wycieczkowego wraz z ubezpieczeniem, ochrona ubezpieczeniowa ma miejsce od razu po dokonaniu zakupu (w sytuacji jednak, jeśli w dzień wylotu nie był starszy niż 14 dni).

Mój kierunek podróży nie wymaga przedstawienia testu na COVID-19. Czy mogę skorzystać z opcji zwrotu? 

Flipo zapłaci opłaty za anulację w przypadku pozytywnego testu na COVID-19, który nie jest starszy niż 14 dni przed podróżą, nawet jeśli do danego kraju lub miasta nie jest wymagane przedstawienie negatywnego testu RT-PCR.

Co w przypadku pozytywnego wyniku testu po wylocie? 

Flipo oferuje możliwość wypłaty aż do wysokości 80% w przypadku pozytywnego wyniku testu na COVID-19, który jest wykonany przed podróżą. Zgodnie z aktualnymi warunkami ubezpieczenia (po 1 czerwca 2021) klient może wnioskować o zwrot kosztów związanych ze zmianą drogi powrotnej do wysokości 1000 euro i pokrycia kosztów związanych z kwarantanną (do 50 euro/dzień, maksymalnie przez 14 dni).

Jakich produktów dotyczy opcja zwrotu? 

Flipo na swojej stronie internetowej oferuje bilety lotnicze od więcej niż 600 linii lotniczych. Niezależnie od wybranego kierunku, po spełnieniu warunków Firma ubezpieczeniowa zwróci do aż 80% opłaty za anulację z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top