Connect with us
Hvar, Chorwacja

Artykuły

Planujesz urlop w Chorwacji? Pamiętaj o wypełnieniu formularza

Planujesz urlop w Chorwacji? Pamiętaj o wypełnieniu formularza

Od 28 maja granice Chorwacji są otwarte dla obywateli dziesięciu państw UE, w tym m.in Polski, Niemiec, Austrii i Czech. Nie ma obowiązku kwarantanny i przedstawienia negatywnego wyniku testu. Przed podróżą należy jednak wypełnić specjalny formularz.

Chorwacja: formularz podróży

W celu ułatwienia przekraczania granicy Republiki Chorwacji kraj wymaga wypełnienia specjalnego formularza podróży. Chorwacja – formularz podróży online znajduje się na stronie https://entercroatia.mup.hr/ – dostępny jest w polskiej wersji językowej. Osoby, które go wcześniej nie wypełnią, muszą się liczyć dłuższą kontrolą na granicy.

W aplikacji podróżujący podaje dane osobowe takie jak imię, nazwisko, dane dowodu osobistego/paszportu, powód podróży do Chorwacji itp. Zalecane jest również posiadanie potwierdzonej rezerwacji hotelu czy zakwaterowania. Po uzupełnieniu formularza wysyłana jest wiadomość mailowa z m.in. aktualnymi rekomendacjami Chorwackiego Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Jeziora Plitwickie, Chorwacja
Jeziora Plitwickie, fot. Laila Gebhard Unsplash

Chorwacja otwarta dla Polaków

Od 28 maja granice Chorwacji otwarte są dla m.in. obywateli Polski (lista krajów – otwarte granice dla Polaków w Europie). Nie jest wymagane przedstawienie negatywnego wyniku testu na nowy koronawirus, nie ma również obowiązku kwarantanny.

Bilety lotnicze do Chorwacji

Loty do Chorwacji


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4/5 - (2 votes)
//
To Top