Connect with us
Tower Bridge, Londyn,

Artykuły

Wielka Brytania: obowiązkowe testy przed podróżą

Wielka Brytania: obowiązkowe testy przed podróżą

Wielka Brytania ogłosiła, że w przyszłym tygodniu zmieni zasady dotyczące przekraczania granicy i będzie wymagać od podróżujących (oraz własnych obywateli) przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Test na COVID-19 przed podróżą do Wielkiej Brytanii

Osoby przybywające samolotem, pociągiem lub łodzią, w tym obywatele Wielkiej Brytanii, będą musieli wykonać test na obecność nowego koronawirusa przed przybyciem do Wielkiej Brytanii. Nie jest póki co znane, czy będzie wymagany tylko szybki antygenowy test, albo test RT-PCR. 

Czy testy pozwolą na pominięcie kwarantanny? Wygląda na to, że testy miały być dodatkowym środkiem bezpieczeństwa i ich wykonanie nie będzie zwalniać z kwarantanny.

“W połączeniu z obowiązującym okresem samoizolacji pasażerów wracających z krajów wysokiego ryzyka, testy zapewniają dalszą linię obrony, pomogą kontrolować wirusa, gdy będziemy wprowadzać szczepionkę” – Grant Shapps, sekretarz transportu.

Zwolnieni z tego obowiązku mają być m.in. kierowcy ciężarówek, załogi lotnicze i dzieci poniżej 11 roku życia.

Źródło: bbc.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top