Connect with us
egipt

Artykuły

Wiza do Egiptu dla Polaków

Wiza do Egiptu dla Polaków

Planujesz urlop w Egipcie? Chcesz odwiedzić Kair albo Luxor? A może egipskie kurorty? Chcesz na własne oczy zobaczyć słynne piramidy? NIe zapomnij o wizie do Egiptu! Sprawdź, ile kosztuje wiza do Egiptu w 2020 roku, czy można ją załatwić przez internet lub na lotnisku.

Wiza do Egiptu

Polacy podróżujący do Egiptu zobowiązani są do posiadania ważne paszportu (co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju) oraz wizę. Wizy turystyczne do Egiptu wydawane są na okres 30 dni. Do wyboru są dwa rodzaje: wiza jednokrotna oraz w wiza wielokrotna.

Ubezpieczenie podczas podróży do Egiptu

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróży? Wypełniając formularz wizowy posiadanie ubezpieczenia jest jednym z koniecznych punktów. Przed zawarciem polisy warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak “sporty ekstremalne” – wiele pakietów nie obejmuje leczenia szpitalnego urazów, będących wynikiem wypadków np. podczas nurkowania przy użyciu specjalistycznego sprzętu, surfingu lub windsurfingu, jazdy quadem, skuterem wodnym lub lotu balonem.

Ile kosztuje wiza do Egiptu

Wiza do Egiptu kosztuje 25 dolarów (25 USD – wiza jednokrotna) lub 60 dolarów (60 USD – wiza wielokrotna).

E-wiza do Egiptu

Wniosek o wizę elektroniczną do Egiptu można złożyć za pomocą oficjalnej strony www.visa2egypt.gov.eg. Najlepiej zrobić to do kilku dni przed wyjazdem. Koszt e-wizy do Egiptu to 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna). Strona dostępna jest w języku angielskim (nie ma polskiej wersji). Wiza online do Egiptu – na stronie www.visa2egypt.gov.eg wypełniasz formularz. W trakcie jego wypełniania podaje się między innymi plan podróży i hotele.

Wiza do Egiptu na lotnisku

Wizę do Egiptu można zdobyć również na lotnisku. Koszty są takie same: 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna). Pasażer musi uzupełnić podobny formularz i podać informacje na temat hotelu, gdzie będzie się zatrzymywał.

Ambasada Egiptu w Warszawie

Wniosek o wizę można załatwić standardowo w ambasadzie. Ambasada Egiptu znajduje się w Warszawie:

Ambasada Republiki Arabskiej Egiptu 

ul. Alzacka 18 

03-972 Warszawa


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
Click to comment

Rabaty

Szybkie #HOThity

Wiadomości z podróży i aktualności

1000 zł za problemy z lotem. W ofercie ubezpieczenie od Koala od odwołania i opóźnienia lotu https://t.co/S5j5OtrnpP1 rok temu
Ukraina: ministerstwo odradza podróże i wzywa do powrotu | Jak pomóc? https://t.co/qIZwSNInPE1 rok temu
Leć z flydubai i otrzymaj bezpłatny karnet na nieograniczoną ilość wejść na EXPO do 31 marca br. https://t.co/HJN66lFIu71 rok temu
Bilet nielimitowany na EXPO ważny do 31 marca teraz BEZPŁATNIE z biletami Emirates https://t.co/CFsDm8lKRv1 rok temu
Expo 2020 w Dubaju: tradycyjne potrawy w nowoczesnym wydaniu https://t.co/6j0DxzmTbj1 rok temu
Na lotnisku w Wiedniu znajdziesz 16 kabin sypialnych. Noc kosztuje 48 euro https://t.co/On8HUpGnLA1 rok temu
Jak zwiedzić cały świat w jeden dzień? Wybierz się na Expo 2020. Wybraliśmy TOP pawilony https://t.co/VlAoG46skJ1 rok temu
Mikołajki w Polsce i za granicą https://t.co/IgpnfMDpMq1 rok temu
ATRAKCJE ZA DARMO: z biletem Emirates masz wejście na Burj Khalifa, Dubai Fountain Boardwalk i Views Observatory! https://t.co/KSaqSPgAMu1 rok temu
10 nowości w Dubaju – to trzeba zobaczyć! https://t.co/FKeg6psJTw2 lata temu
1 2 3 5

Najbardziej popularne

Polecane artykuły

Advertisement
Advertisement
//
To Top