Connect with us

Artykuły

Wizz Air przygotowuje się na przesunięcie z Dubaju do Abu Zabi

Wizz Air przygotowuje się na przesunięcie z Dubaju do Abu Zabi

Węgierska tania linia lotnicza ogłosiła na początku maja otwarcie nowej destynacji w swojej siatce: Abu Zabi. Do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich planuje latać z 5 miast: Katowic, Budapesztu, Bukaresztu, Kluż-Napoki i Sofii (zobacz: Abu Zabi – Katowice. Nowa trasa Wizz Air). Stopniowo przesuwa swoją flotę z Dubaju do Abu Dhabi, gdzie będzie uruchomiona nowa baza Wizz Air. 

Zamiast Dubaju Abu Zabi?

Wszystko wskazuje na to, że otwierając nową bazę w Abu Zabi Wizz Air przestanie realizować loty do Dubaju (lotnisko DWC, Al Maktoum International Airport) – ujawnił to w ostatnim wywiadzie CEO Wizz Air, József Váradi. Powiedział także, że lotnisko w Abu Zabi otworzy się wcześniej niż lotnisko w Dubaju po złagodzeniu środków bezpieczeństwa  i że węgierskie linie lotnicze chcą teraz skoncentrować się tylko na jednym lotnisku.

Loty do Abu Zabi

Dubaj położony jest około 140 kilometrów od Abu Zabi, czyli około półtorej godziny jazdy samochodem, więc w zasadzie pasażerowie mogą nadal odwiedzać oba popularne kierunki Emiratów – Dubaj i Abu Zabi – korzystając z nowego połączenia do Abu Zabi.

Plany Wizz Air

Wygląda na to, że plany “podbicia” rynku na Bliskim Wschodzie stają się coraz bardziej realne. Pierwsze loty z Europy do Abu Zabi linia planuje realizować na początku czerwca. Podczas gdy w obecnych czasach wiele linii lotniczych ogranicza swoje floty, Wizz Air z niecierpliwością czeka na nowe A321neo w ciągu najbliższych kilku lat.

“Dzięki Wizz Air Abu Dhabi mamy nadzieję, że będziemy mogli przeniknąć nie tylko do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale także do całego obszaru GCC” – József Váradi.

GCC (ang. Gulf Cooperation Council) to Rada Współpracy Zatoki Perskiej, w skład której wchodzą państwa: Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Kuwejt, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Nie byłoby więc zaskoczeniem, gdyby Wizz Air w przyszłości rozpoczął również realizację lotów do innych krajów w tym regionie.

Bilety Katowice – Abu Zabi

Loty do Abu Zabi

Źródło: Simple Flying


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
Click to comment

Rabaty

Szybkie #HOThity

Wiadomości z podróży i aktualności

1000 zł za problemy z lotem. W ofercie ubezpieczenie od Koala od odwołania i opóźnienia lotu https://t.co/S5j5OtrnpP1 rok temu
Ukraina: ministerstwo odradza podróże i wzywa do powrotu | Jak pomóc? https://t.co/qIZwSNInPE1 rok temu
Leć z flydubai i otrzymaj bezpłatny karnet na nieograniczoną ilość wejść na EXPO do 31 marca br. https://t.co/HJN66lFIu71 rok temu
Bilet nielimitowany na EXPO ważny do 31 marca teraz BEZPŁATNIE z biletami Emirates https://t.co/CFsDm8lKRv1 rok temu
Expo 2020 w Dubaju: tradycyjne potrawy w nowoczesnym wydaniu https://t.co/6j0DxzmTbj1 rok temu
Na lotnisku w Wiedniu znajdziesz 16 kabin sypialnych. Noc kosztuje 48 euro https://t.co/On8HUpGnLA1 rok temu
Jak zwiedzić cały świat w jeden dzień? Wybierz się na Expo 2020. Wybraliśmy TOP pawilony https://t.co/VlAoG46skJ1 rok temu
Mikołajki w Polsce i za granicą https://t.co/IgpnfMDpMq2 lata temu
ATRAKCJE ZA DARMO: z biletem Emirates masz wejście na Burj Khalifa, Dubai Fountain Boardwalk i Views Observatory! https://t.co/KSaqSPgAMu2 lata temu
10 nowości w Dubaju – to trzeba zobaczyć! https://t.co/FKeg6psJTw2 lata temu
1 2 3 5

Najbardziej popularne

Polecane artykuły

Advertisement
Advertisement
//
To Top