Connect with us
lotnisko

Artykuły

Nowy zakaz lotów do wybranych państw

Nowy zakaz lotów do wybranych państw

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów utrzymany został zakaz lotów do Szwecji i Portugalii, do listy zostały dodane jeszcze jednak dwa państwa – Czarnogóra oraz Luksemburg.

Nowy zakaz lotów do 11 sierpnia

Rada Ministrów podjęła decyzję o przedłużeniu zakazu lotów do/z Polski do/ze Szwecji i Portugalii. Zakazuje też lotów do Czarnogóry i Luksemburga. Nowe rozporządzenie obowiązuje do 11 sierpnia, potem będzie ponownie zaktualizowana.

Podróż do tych czterech krajów jest możliwa, ale nie drogą lotniczą. Granice tych krajów są otwarte dla Polaków. Jest to już kolejne przedłużenie zakazu (zobacz: Do Szwecji i Portugalii jeszcze nie polecimy).

Rada Ministrów podjęła decyzję dotyczącą wybranych krajów poza Unii Europejskiej:

„Zakazu nie stosuje się do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe do Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, Gruzji, Japonii, Kanady, Królestwa Marokańskiego, Królestwa Tajlandii, Nowej Zelandii, Republiki Albanii, Republiki Białorusi, Republiki Korei, Republiki Rwandy, Republiki Tunezyjskiej, Republiki Turcji, Ukrainy, Wschodniej Republiki Urugwaju i Związku Australijskiego” – nowe rozporządzenie.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top