Connect with us
Zamek Drakuli, Bran, Ruminia,

Artykuły

Odwiedzający Zamek Drakuli w Rumunii mogą dać się zaszczepić przed wycieczką

Odwiedzający Zamek Drakuli w Rumunii mogą dać się zaszczepić przed wycieczką

Odwiedzający słynny Zamek Draculi – Zamek Bran w Rumunii mogą zostać zaszczepieni szczepionką Pfizer. Inicjatywa jest częścią rządowego planu motywowania mieszkańców kraju do szczepień.

Zamek Drakuli w Rumunii oferuje szczepienia

Rząd chce zaszczepić 10 milionów ludzi do września, problem jest jednak w niskim zainteresowaniu – nawet 5 milionów Rumunów nie jest zainteresowanych szczepieniami. Swoje nadzieje pokładają w Zamku Bran, gdzie w każdy majowy weekend szczepią każdego bez rejestracji wstępnej. Szczepionka zapewni również darmowy wstęp do zamku, gdzie będzie można zobaczyć wystawę 52 średniowiecznych narzędzi tortur. 

„Chodziło o to, aby pokazać ludziom, jak się szczepiło w Europie 500-600 lat temu” – Alexandru Priscu, dyrektor marketingu zamku.

Kraj ma również nadzieję, że inicjatywa szczepień przyciągnie do zamku więcej ludzi, ponieważ liczba odwiedzających spadła z powodu pandemii. Zamek Bran znajduje się 170 kilometrów na północ od Bukaresztu. Mówi się, że to zamek w Branie zainspirował autora Brama Stokera do opowiedzenia światowej sławy historii wampira.

Zamek Bran, Rumunia
Zamek Bran, fot. Nomadic Julien Unsplash

Źródło: bbc.com

Loty do Rumunii


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
Click to comment

Rabaty

Szybkie #HOThity

Wiadomości z podróży i aktualności

1000 zł za problemy z lotem. W ofercie ubezpieczenie od Koala od odwołania i opóźnienia lotu https://t.co/S5j5OtrnpP1 rok temu
Ukraina: ministerstwo odradza podróże i wzywa do powrotu | Jak pomóc? https://t.co/qIZwSNInPE1 rok temu
Leć z flydubai i otrzymaj bezpłatny karnet na nieograniczoną ilość wejść na EXPO do 31 marca br. https://t.co/HJN66lFIu71 rok temu
Bilet nielimitowany na EXPO ważny do 31 marca teraz BEZPŁATNIE z biletami Emirates https://t.co/CFsDm8lKRv1 rok temu
Expo 2020 w Dubaju: tradycyjne potrawy w nowoczesnym wydaniu https://t.co/6j0DxzmTbj1 rok temu
Na lotnisku w Wiedniu znajdziesz 16 kabin sypialnych. Noc kosztuje 48 euro https://t.co/On8HUpGnLA1 rok temu
Jak zwiedzić cały świat w jeden dzień? Wybierz się na Expo 2020. Wybraliśmy TOP pawilony https://t.co/VlAoG46skJ1 rok temu
Mikołajki w Polsce i za granicą https://t.co/IgpnfMDpMq1 rok temu
ATRAKCJE ZA DARMO: z biletem Emirates masz wejście na Burj Khalifa, Dubai Fountain Boardwalk i Views Observatory! https://t.co/KSaqSPgAMu1 rok temu
10 nowości w Dubaju – to trzeba zobaczyć! https://t.co/FKeg6psJTw2 lata temu
1 2 3 5

Najbardziej popularne

Polecane artykuły

Advertisement
Advertisement
//
To Top