Connect with us
Legoland, Billund, Dania

TOP oferty

Billund, w krainie klocków LEGO – Billund od 79 zł z 4 polskich miast

Billund, w krainie klocków LEGO – Billund od 79 zł z 4 polskich miast

Dania, najmniejsze państwo Skandynawii jest miejscem, które zachwyca swoimi krajobrazami. Większość turystów trafia do komfortowej Kopenhagi, które oferuje wiele atrakcji. Nie jest ich mniej w innych miejscach. Na tapetę bierzemy Billund i okolice, które przekonają Cię do spędzenia urlopu w ciekawym miejscu.

LEGOLAND Billund

Drewniana kaczka, którą Ole Kirk Christiansen w latach 30-tych XX wieku wystrugał dla swoich dzieci stała się kamieniem milowym dla przedsiębiorcy z Billund. Christiansen w ciągu kilku lat stworzył 200 drewnianych a potem plastikowych zabawek, które podbiły świat. Od rozpoczęcia produkcji wymyślonych zostało tysiące zestawów, którymi bawią się dzieci po całym świecie. Pierwsze ludziki Lego pojawiły się w 1974 roku. Park rozrywki Legoland został otwarty w 1968 roku, który przyciąga dzieci i dorosłych z całego świata. Miasteczko jest wykonane z klocków Lego, znajdują się tu miniatury znanych budowli, m.in. Pałac Królewski i hotel. Można pojeździć na kolejkach górskich i przejść w specjalnym tunelu obserwując podwodny świat.

Klocki LEGO od kilkudziesięciu lat stanowią nieustanne źródło inspiracji,Billund
Klocki LEGO od kilkudziesięciu lat stanowią nieustanne źródło inspiracji, fot. Benjamin Paquette Dreamstime.com
LEGOLAND w Billund, Dania
LEGOLAND w Billund, fot. Rui Baião Dreamstime.com
Billund, Dania
Billund, fot. Paolo Ghedini Pixabay

LEGO House

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda w prawdziwym domku Lego? W 2017 roku w Billund została otwarta kolejna atrakcja: Lego House, który został zbudowany z 25 milionów klocków Lego. Niezależnie od kategorii wiekowej każdy znajdzie tu coś dla siebie. W Lego House znajduje się muzeum z ikonicznymi zestawami klocków. W ramach różnych sekcji można stworzyć własne modele i wziąć udział w różnych grach.

Lalandia w Billund

W niewielkim Billund znajduje się jeszcze AquaDome, Lalandia. Kilka zjeżdżalni, dzika rzeka, ogrzewane baseny, baseny do pływania i miejsca odpoczynku.

ZOO Givskud

Ok. 20 km na północny wschód od Billund w miejscowości Givskud znajduje się ZOO. Ogród zoologiczny został otwarty w 1969 roku, pierwszymi mieszkańcami były wtedy lwy. Z czasem można było zobaczyć słonie, goryle, nosorożce i inne. Łącznie dzisiaj w ZOO Givskud można zobaczyć ok. 700 zwierząt.

Miasto portowe Vejle

30 km na wschód od Billund leży miasto Vejle. Warto się tu wybrać i przespacerować się po starym mieście i okolicach portu. Miasto położone jest nad fiordem Vejle. Ikoną miasta jest wiatrak Vejle Vindmølle. Miasto jest znane również z futurystycznych budynków. 

Nowoczesne apartamenty The Wave apartmens, Dania
Nowoczesne apartamenty The Wave apartmens, fot. Frank Bach Dreamstime.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.8/5 - (15 votes)
//
To Top