Connect with us
Wodospad Goðafoss

Artykuły

Diamentowy Krąg – pomysł na Islandię

Diamentowy Krąg – pomysł na Islandię

Kraina Ognia i Lodu to kierunek, który wybierają miłośnicy przyrody i zachwycających panoram. Podczas krótkiej wizyty większość podróżników wybiera się do Reykjaviku i w jego okolice. Wielu też decyduje się na tzw. Złoty Krąg – jedną z najbardziej turystycznych tras na wyspie. W północno-wschodniej części kraju, położona niedaleko miast Husavik i Akuryeri wytyczono jego alternatywę – Diamentowy Krąg (The Diamond Circle). 

Diamentowy Krąg na Islandii – najciekawsze miejsca

Nie ma chyba miejsca na Islandii, które można by nazwać “nudnym”. Imponujące wodospady, wąwozy, dramatyczne klify i fiordy. Do tego odległe wioski i poczucie, że nawet w odległym miejscu towarzyszą nam skrzaty, czy elfy. 

Jednym z pomysłów na Islandię jest Diamentowy Krąg – turystyczna trasa znajduje się w północno-wschodniej części wyspy. Jego łączna długość to 250 kilometrów. 

Diamentowy Krąg ma 5 kluczowych miejsc, w tym historyczny i malowniczy Goðafoss, nieziemski niebieski i zielony krajobraz raju przyrody jeziora Mývatn, niekontrolowaną białą energię Dettifoss, najpotężniejszego wodospadu Europy, cud w kształcie półksiężyca kanionu Ásbyrgi i Húsavík, tętniąca życiem stolica wielorybów na Islandii z głębokim błękitnym morzem.

fot. diamondcircle.is
Diamont Circle

Na Diamentowym Kręgu można nawet znaleźć ukryte zakątki i zapomniane przestrzenie, które są równie zaskakujące jak te najbardziej znane: piękny półwysep Tjörnes, który kryje skamieniałości i gniazda ptaków, bujną dolinę Hólmatungur i mniej znane miejsca wokół Mývatn, takich jak okrągły krater po wybuchu Hverfjall i turkusowy ciepły basen w Grjótagjá.

Jezioro Mývatn, fot. Vincent Guth Unsplash
Jezioro Mývatn, fot. Vincent Guth Unsplash
Húsavík, Islandia
Húsavík, fot. Maarten Wijnants Unsplash
Jaskinia Grjótagjá, Islandia
Jaskinia Grjótagjá, fot. Michael Behrens Unsplash

Źródło: northiceland.is/diamondcircle

Loty na Islandię


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top