Connect with us
Cancún, Meksyk

Artykuły

Egzotyka bez testu i kwarantanny. Kraje, które obiecują bezpieczne wakacje

Egzotyka bez testu i kwarantanny. Kraje, które obiecują bezpieczne wakacje

W czasie wielu ograniczeń o wakacjach można tylko pomarzyć. Tylko? Tym, którzy chcieliby “wyrwać się” z naszej szarej jesiennej rzeczywistości i nie przeszkadza ewentualna późniejsza izolacja w domu, przygotowaliśmy kilka propozycji egzotycznych krajów, które obiecują bezpieczne wakacje. Po przylocie do tych krajów nie są wymagane testy i kwarantanna.

Zanzibar i Tanzania – wymagania dotyczące testu i kwarantanny

W przypadku podróży na Zanzibar obowiązują te same zasady, co do całej Tanzanii. Ruch międzynarodowy wznowiono wiosną tego roku, zniesiono również dwutygodniowy obowiązek izolacji. Podczas podróży pasażerowie wypełniają formularz rejestracyjny na pokładzie samolotu. 

Od przyjeżdżających na Zanzibar nie wymaga się posiadania zaświadczenia o negatywnym wyniku testu w kierunku COVID-19, o ile nie wymaga go państwo, z którego podróżny wyrusza do Zanzibaru. W punktach wjazdu nie obowiązują żadne dodatkowe procedury przesiewowe lub kwestionariusze. Od turystów, ekspatów lub obywateli wyjeżdżających z Zanzibaru nie jest wymagany negatywny wynik testu w kierunku COVID-19, o ile linia lotnicza lub państwo wjazdu go nie wymagają.

Sezon na Zanzibarze trwa od lipca do marca. 

Obywatele Polski muszą posiadać wizę, aby przekroczyć granicę i przebywać w Tanzanii. Wizę można uzyskać na głównych przejściach granicznych (w tym na lotnisku na Zanzibarze, na lotnisku w Dar es Salaam i na lotnisku Kilimandżaro) oraz przez internet (eservices.immigration.go.tz).

zanzibar
Zanzibar, fot. Sebastian Kopf Pixabay

Cancun

Obecnie Meksyk nie wymaga od turystów poddania się kwarantannie ani testu na obecność COVID-19 po przyjeździe. Pasażerowie powinni jednak posiadać ważne ubezpieczenie podróżne pokrywające koszty związane z koronawirusem (nie wszystkie ubezpieczenia pokrywają koszty związane z COVID-19 i i tym podobnymi).

Cancún, Meksyk
Cancún, fot. Gerson Repreza Unsplash

Dominikana z ubezpieczeniem od COVID-19

Republika Dominikany oferuje swoim gościom bezpłatne ubezpieczenie COVID-19 do końca 2020 roku. W przypadku infekcji samorząd zwróci pasażerom koszty w przypadku przedłużenia pobytu, zmiany biletu lub repatriacji, a na przykład zapewni gotówkę w nagłych przypadkach. Warunkiem pozostaje wypełnienie formularza przed wyjazdem. Dominikana oferuje górskie krajobrazy, lasy tropikalne, bagna, pustynie i szczególnie piękne plaże. Z tego znana jest również Punta Cana i według niektórych jest to również najlepsze pole golfowe na świecie.

Republika Dominikany to nie tylko Punta Cana, ale na przykład kurort Santo Domingo, który oferuje spacer po kolonialnej przeszłości. Pod względem liczby ludności jest także największym miastem Karaibów. Obowiązkowe przystanki to Park Narodowy Three Eyes lub narodowe ogrody botaniczne.

dominikana
Dominikana, fot. Melisa Popanicic Unsplash

Stambuł – Grand Bazar i orient

Od 1 czerwca 2020 tureckie granice są otwarte dla cudzoziemców i przywracane są międzynarodowe połączenia lotnicze z wybranymi krajami. Po przylocie do Turcji, pasażerowie poddawani są na lotnisku pomiarom temperatury. Zaleca się osobom przybywającym do Turcji wcześniejsze wykupienie ubezpieczenia medycznego obejmującego koszty leczenia COVID19. W przypadku jego braku, podróżny sam musi pokryć koszty leczenia w szpitalu w Turcji.

stambuł
Stambuł, fot. sulox32 Pixabay

Kostaryka 

Odwiedzający Kostarykę nie potrzebują negatywnego testu na COVID-19. Będą jednak musieli wypełnić formularz online i posiadać ubezpieczenie podróżne, które pokryje wszystkie koszty w przypadku kwarantanny i leczenia.

Park Narodowy Volcán Irazú, Kostaryka, fot. Alex Ip Unsplash

Aktualne informacje o ograniczeniach, warunkach wjazdu, obowiązkach wizowych znajdują się na stronach rządowych, m.in. gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top