Connect with us
Wieża Eiffla, Paryż,

Artykuły

Francja: otwarcie na turystów na początku czerwca

Francja: otwarcie na turystów na początku czerwca

Francuski rząd planuje otwarcie kraju dla zagranicznych turystów 9 czerwca. Warunkiem będzie przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR albo zaświadczenie o szczepieniu.

Podróże do Francji w czerwcu 2021

Francja planuje czterostopniowy plan otwarcia i ożywienia gospodarki. Już 19 maja mogłyby zostać otwarte tarasy kawiarnii i restauracji. Pod pewnymi warunkami mogłyby jeszcze przed końcem maja zostać otwarte muzea, kina i teatry. 

Przy stoliku mogłoby siedzieć maksymalnie 6 osób, godzina “policyjna” przesunięta ma być na 21:00. Od 9 czerwca zaś do 23:00. Planowane jest otwarcie sklepów, muzeów, galerii, obiektów sportowych. Te ostatnie mają pojemność ograniczoną do 800 osób w pomieszczeniach i 1000 na zewnątrz. Od 9 czerwca na imprezach będzie mogło wziąć udział 5000 osób. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pod koniec czerwca miałyby zostać zniesione inne ograniczenia.

Francuski rząd przewiduje poprawę sytuacji koronawirusa w ciągu najbliższego miesiąca, kiedy zaszczepiona zostanie większa część populacji. Prezydent kraju powiedział, że otwarcie przedszkoli i szkół podstawowych w zeszłym tygodniu było priorytetem. Licealiści będą mogli wrócić do ławek w tym tygodniu. Zniesiony zostanie również zakaz podróży krajowych. Godzina “policyjna” będzie obowiązywać od 19:00 do 06:00.

Źródło: Travel Weekly 

Loty do Francji


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top