Connect with us

Artykuły

Podróż do Jordanii. Aktualne warunki wjazdu, loty od 58 zł

Podróż do Jordanii. Aktualne warunki wjazdu, loty od 58 zł

Jordania zniosła obowiązek kwarantanny dla zagranicznych podróżnych. Konieczne zaś będzie przedstawienie negatywnego testu na COVID-19 (nie starszy niż 72 godziny, nie dotyczy dzieci poniżej 5 r.ż.) oraz wykonanie kolejnego po wylądowaniu w Ammanie.

Aktualne warunki podróży do Jordanii

Jordania otworzyła się na części turystów już w sierpniu 2020. Przez kilka miesięcy, od marca, Jordania była praktycznie niedostępna dla podróżnych. 

Jordania na początku 2021 roku zdecydowała się na wprowadzenie nowych zasad podróży. Turyści będą musieli przedstawić m.in. negatywny wynik testu na COVID-19 (nie starszy niż 72 godziny, nie dotyczy dzieci poniżej 5 r.ż.), wykonać kolejny na własny koszt po przylocie, czy też zainstalować aplikację.

Warunki wjazdu do Jordanii

 • Posiadania negatywnego wyniku testu PCR Covid 19 na max. 72 godz. przed planowanym przylotem (nie dotyczy dzieci poniżej 5 r.ż).
 • Posiadania ubezpieczenia z klauzulą pokrywającą koszty leczenia COVID 19.
 • Zainstalowania aplikacji na urządzeniu Mobilnym – ( Amman Mobile APP).
 • Poddania się na własny koszt testowi PCR  bezpośrednio po przylocie do Jordanii (28 JOD).
 • Wypełnienie deklaracji dotyczącej stanu zdrowia (www.carc.jo). 

Pasażerowie, którzy na 14 dni przed przylotem do Jordanii przebywali na terytorium Wielkiej Brytanii nie są uprawnieni do wjazdu na teren Królestwa.

W Jordanii została anulowana kwarantanna. W razie pozytywnego wyniku testu na lotnisku w Ammanie, podróżujący zostanie przetransportowany do jednego z wyznaczonych szpitali rządowych. Nie ma możliwości izolacji i leczenia w warunkach domowych.Zarówno przylatujący jak i wylatujący z Jordanii zobowiązani są do przestrzegania zaleceń sanitarnych (noszenia masek, rękawiczek, dezynfekcji rąk, zachowania odstępu), pod rygorem kary w wysokości 20-50 JOD.

Loty do Jordanii (Amman)

Loty Jordanii

Pustynia Wadi Rum, Jordania
Pustynia Wadi Rum, Jordania, fot. Anton Lecock Unsplash

Działania prewencyjne i ograniczenia w Jordanii

 • Zakaz zgromadzeń w przypadku jeśli liczba uczestników przekracza 20 osób. 
 • Obowiązek noszenia masek we wszystkich miejscach publicznych (urzędy, ministerstwa, biura, centra handlowe, kliniki medyczne, banki, sklepy siedziby firm, autobusy, taksówki, samochody prywatne o ile podróżuje więcej niż 1 osoba). 
 • Zakaz spotkań okolicznościowych (wesela, pogrzeby), odwołano wszystkie wydarzenia kulturalne; całkowity zakaz poruszania się w godzinach 00.00-6.00 – codziennie, sklepy, restauracje, punkty usługowe są czynne do godziny 22.00. 
 • Zamknięte są obiekty sportowe oraz baseny (włączając siłownie i baseny zlokalizowane w hotelach). 
 • Zamknięte są wszystkie przedszkola, szkoły oraz uczelnie; edukacja prowadzona będzie w systemie online.

Źródło: gov.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top