Connect with us
Happy Rizzi Haus w Braunschweig

Artykuły

10 najbardziej kolorowych miast w Europie

10 najbardziej kolorowych miast w Europie

Nudne, obdrapane i rozpadające się kamienice? W tych miejscach króluje kolor! Wybierz się na spacer po tych ulicach, gwarantujemy, że od samego patrzenia na różnokolorowe budynki będziesz się uśmiechał.

Colmar, Francja

Położone niedaleko niemiecko-szwajcarskiej granicy miasteczko jest uważane za jedno z najpiękniejszych w Europie. Kolorowe fasady odbijają się w tafli wody w kanałach. Wiosną i latem uliczki ozdobione są dodatkowo tysiącami różnokolorowych kwiatów, które nadają miejscu przyjemny charakter.

Colmar, Francja
Colmar, fot. Ben Kerckx Pixabay

Happy Rizzi Haus w Braunschweig, Niemcy

Biura nie muszą być szare i nudne. Przykładem ciekawej i wzbudzającej skrajne emocje jest Happy Rizzi Haus, który znajduje się niedaleko centrum handlowego w Braunschweig. Budynki zostały zaprojektowane przez architekta Konrada Klostera, pomalowane zaś zostały przez amerykańskiego artystę Jamesa Rizziego. Jego popartowe dzieło jest wesołe i nie pozostawia przechodzących obojętnych.

Happy Rizzi Haus w Braunschweig
Happy Rizzi Haus w Braunschweig, fot. falco Pixabay

La Muralla Roja, Hiszpania

Przypominające fortecę kompleks jest jednym z najciekawszych w całej Hiszpanii. Znajduje się w miejscowości Calpe, na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Budynki mające różne odcienie czerwonej farby zostały zaprojektowane przez Ricardo Bofill. Wyglądają tak, jakby wyłaniały się ze skalistych klifów. Jeśli chcesz poczuć wyjątkową atmosferę miejsca, możesz zarezerwować pobyt w La Muralla Roja na Booking.

Burano, Włochy

Położona na Lagunie Weneckiej wyspa Burano zachwyca kolorowymi fasadami domów odbijającymi się w tafli wody. Burano słynęło z produkcji koronek, które cały czas można znaleźć w witrynach sklepów.

Burano, Wenecja
Burano, fot. antonio molinari Unsplash

Stortorget w Sztokholmie, Szwecja

Stortorget to najstarszy plac w Sztokholmie. Jest znany z dwóch rzeczy: słynie z jarmarku bożonarodzeniowego i kolorowych fasad domów z XVII wieku. Stortorget to serce Gamla Stan, Starego Miasta, które ożywiają intensywnie żółte, czerwonego i zielone fasady budynków.

Stortorget w Sztokholmie
Stortorget w Sztokholmie, fot. Robert Bye Unsplash

Nyhavn, Kopenhaga, Dania

Nowy Port w Kopenhadze jest miejscem jest znanym ze sztucznego kanału i kolorowych budynków. W swoim czasie w części budynków znajdowały się domy publiczne. Żył tu również znany na całym świecie pisarz i autor bajek, Hans Christian Andersen. Obecnie miejsce jest często odwiedzane przez turystów ze względu na panujący tam klimat.

Nyhavn, Kppenhaga Dania
Nyhavn, fot. Christian Möller Unsplash

Stare Miasto w Poznaniu, Polska

Starówka w Poznaniu zachwyca swoimi kolorami. Kamieniczki budnicze z charakterystycznymi podcieniami są pozostałością po dawnych miejscach, gdzie handlowano rybami i innych towarami. W czasie II wojny światowej duża część budynków została zniszczona i w latach 50-tych odbudowana.

Stary Rynek w Poznaniu, tanie loty z Poznania
Stary Rynek w Poznaniu, fot. Jakub Orisek Pixabay

Vernazza, Cinque Terre, Włochy

Cinque Terre, czyli pięć krain to jeden z najbardziej romantycznych regionów we Włoszech. Kolorowe domki “przyklejone” do stromych zboczy i obmywane wodami Morza Liguryjskiego. W Vernazzie znajdziemy miejsce do plażowania i odpoczynku. Niewielka zatoczka służy jako port w którym cumują niewielkie rybackie łodzie. W mieście znajduje się zamek rodziny Doria. Panoramę miasta można podziwiać z okolic kościoła Santa Margherita di Antiochia.

Vernazza, Cinque Terre
Vernazza, fot. Daniil Vnoutchkov Unsplash

Rue Crémieux, Paryż, Francja

Paryż to nie tylko wieża Eiffla i rejs po Sekwanie. W 12. dzielnicy Paryża znajdziesz enklawę pastelowych barw. Przepięknie pomalowane domy są chlubą mieszkańców, którzy ozdabiają je zewnątrz kwiatami i krzewami.

Nova do Carvalho w Lizbonie, Portugalia

Lizbona jest znana z budynków ozdobionych kafelkami azulejos. Jedną z bardziej interesujących ulic w Lizbonie jest Cais do Sodré, które dzięki architektowi Jose Adriao i Rady Miejskiej Lizbony i Cais otrzymało przydomek Różowa ulica ze względu na swój kolor.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (5 votes)
//
To Top