Connect with us
Wenecja,

TOP oferty

Wenecja i okolice

Wenecja i okolice

Po sezonie karnawałów Wenecja i okolice są idealnym pomysłem na city-break. Przespaceruj się wzdłuż kanałów, przejdź przez Most Rialto i Plac św. Marka. Wybierz się na wycieczkę do Werony, miasta zakochanych.

Kanał Grande (Wielki Kanał)

Przepłynąć się po Canal Grande to marzenie wielu osób. Romantyczny rejs gondolą to okazja do poznania miasta z innej perspektywy i niezapomniane przeżycie.

Wenecja,
Wenecja, fot. Henrique Ferreira Unsplash

Loty do Wenecji

Loty do Wenecji (Treviso)

Plac św. Marka i Bazylika

Piazza San Marco to najbardziej znany plac w Wenecji, znajduje się w jej najstarszej części. Znajduje się tu Bazylika pod wezwaniem św. Marka, której historia sięga IX wieku. Ma okazałą fasadę i wnętrze, dekoracje, rzeźby, wieżyczki i złocenia tworzą oryginalną całość. Wzdłuż placu znajdują się dwa budynki w których obecnie znajdują się m.in. pomieszczenia muzealne: Prokuracja Nowa i Prokuracja Stara z okazałymi arkadami.

Plac św. Marka i Bazylika, Wenecja
Plac św. Marka i Bazylika, fot. Toa Heftiba Unsplash

Most Rialto

Ponte di Rialto to jeden z najpiękniejszych mostów w Europie. Historia weneckiego mostu sięga XVI wieku, Rialto jest najstarszym mostem w Wenecji. Kamienny most jest jedną z największych atrakcji miasta, można z niego obserwować gondole płynące po Canal Grande z wysokości ponad 7 metrów.

Most Rialto w Wenecji,
Most Rialto w Wenecji, fot. Denys Barabanov Unsplash

Plaże w Wenecji

Włochy mogą pochwalić się przepięknymi piaszczystymi plażami, do dyspozycji za opłatą można wynająć leżaki. W pobliżu ulokowane są bary i restauracje. Jedną z najlepszych plaży na wschodnim wybrzeżu Włoch jest plaża na wyspie Lido, nazywana również wenecją plażą. W okolicach warto zahaczyć również o plaże w Lido di Jesolo, która ma 15 km długości.

Burano

Położona na Lagunie Weneckiej wyspa Burano zachwyca kolorowymi fasadami domów odbijającymi się w tafli wody. Burano słynęło z produkcji koronek, które cały czas można znaleźć w witrynach sklepów.

Burano, fot. antonio molinari Unsplash

Chioggia

Nazywana “małą Wenecją” Chioggia to urocze miasteczko położone nad Atlantykiem. Tu również możesz przespacerować się wzdłuż kanałów, skoczyć na kawę do niewielkiej kawiarni. Prócz starego centrum warto zajrzeć do nadmorskiej dzielnicy Sottomarina z kilku kilometrową piaszczystą plażą.

Chioggia, Wenecja
Chioggia, fot. Riccardo Chiarini Unsplash

Parco Regionale Veneto del Delta del Po

Udając się na południe od Wenecji dotrzesz do Parco Regionale Veneto del Delta del Po, który zachwyca kanałami wodnymi, plażami, ścieżkami rowerowymi i pieszymi. Park jest doskonałym miejscem na obserwację ptaków, w tym różowych flamingów.

Inspiracja podróżnicza: Najlepsze plaże na wschodnim wybrzeżu Włoch.

Delta del Po, niedaleko Wenecji
Delta del Po, fot. alexvi82 Pixabay

Treviso

Wybierając się do Wenecji wielu turystów tylko przesiada się w Treviso. Miasto jednak ma wiele do zaoferowania. Panuje tu autentyczny włoski klimat, spacerując po starówce można zobaczyć wiele zabytków, w tym m.in. wieżę Torre Civica. Treviso to również ojczyzna Prosecco, włoskiego wina musującego.

Okolice Treviso,
Okolice Treviso, fot. daniFAB Pixabay

Vicenza

Renesansowe miasto słynie z budynków zaprojektowanych przez słynnego architekta Andrea Palladio, podczas spaceru po mieście można zobaczyć m.in. Basilica Palladiana i Palazzo del Capitaniato. Na obrzeżach warto zajrzeć do Villa Rotonda, renesansowej rezydencji.

Vicenza, okolice Wenecji
Vicenza, fot. Tomas Martinez Unsplash

Werona

Werona jest nazywana miastem miłości. Przyciąga zakochanych, którzy chcą zobaczyć Casa di Giulietta, dom Julii, bohaterka szekspirowskiego dramatu “Romeo i Julia”. Przespaceruj się wzdłuż rzeki Adige o zachodzie słońca i poczuj się naprawdę jak w mieście zakochanych.

Werona,
Werona, fot. Alexander Rumpel Unsplash

Padwa

Sercem miasta jest bezsprzecznie Prato della Valle, jeden z największych skwerów miejskich w Europie. Otoczony jest fosą z dwoma rzędami figur, które upamiętniają różne znane osoby, które zasłużyły się Padwie. Warto zajrzeć do Palazzo della Ragione z niesamowitymi freskami i Bazyliki św. Antoniego, w którym znajduje się grób świętego.

Padwa
Padwa, fot. Stefano Segato Unsplash

Bilety do Wenecji

Loty z liniami niskobudżetowymi Ryanair odbywają się na lotnisko w Treviso, które jest oddalone od Wenecji ok. 30 km. Do Wenecji – Treviso polecimy z Berlina, Krakowa lub Warszawy. Do Wenecji można dolecieć również z polskim LOT-em z Warszawy (na lotnisko Venice Marco Polo).

Podróżowanie pociągiem po Wenecji i Włoszech

Do większości miejscowości można bez problemu dotrzeć pociągiem. Rozkład oraz wyszukiwarkę pociągów znajdziesz na stronie Trenitalia.

Jak dojechać do Wenecji z Treviso

Do Wenecji (na lub przez dworzec kolejowy w Mestre) można dojechać autobusem ATVO, bilet kosztuje ok. 5 euro. Można również wybrać trochę tańszą opcję: kombinację autobusu oraz pociągu. Z lotniska Treviso do dworca kolejowego w Treviso jeździ autobus ACTT numer 6, który kosztuje ok. 1 euro. Z dworca kolejowego w Treviso na dworzec z Mestre (Venezia-Mestre) dojedziemy pociągiem Trenitalia, bilet kosztuje ok. 3,5 euro.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (8 votes)
//
To Top