Connect with us
Hawana, Kuba

Artykuły

Kuba otworzyła już międzynarodowe lotnisko w Hawanie, od grudnia zmienia warunki wjazdu

Kuba otworzyła już międzynarodowe lotnisko w Hawanie, od grudnia zmienia warunki wjazdu

Od 15 listopada otwarte jest międzynarodowe lotnisko w Hawanie. Powoli wznawiane są połączenia lotnicze, choć w mniejszym niż przed pandemią natężeniu. Od grudnia zmieniają się warunki wjazdu. Turyści będą poddani dwóm testom PCR po przylocie.

Podróż na Kubę

Szef Departamentu Międzynarodowej Kontroli Sanitarnej Ministerstwa Zdrowia Publicznego Rep. Kuby, Carmelo Trujillo Machado, poinformował, że podróżni, którzy nie wykupili pakietów hotelowych, zostaną poddani dwóm testom PCR, jednemu na granicy, a drugiemu piątego dnia pobytu na terytorium kraju. Wyniki testów będą znane w ciągu 24 do 48 godzin. Podróżni muszą pozostać w swoich domach lub odosobnionych miejscach pobytu do czasu poznania wyników drugiego testu PCR. W przypadku nie zastosowania się do protokołów zdrowotnych i opuszczenia miejsca pobytu, podróżni będą podlegać obowiązującym przepisom dotyczącym rozprzestrzeniania się epidemii.

Po wylądowaniu pasażerom będzie mierzona temperatura. Osoby z gorączką lub objawami choroby będą izolowani oraz poddani kolejnym badaniom.

Od 1 grudnia 2020 każdy pasażer musi uiścić opłatę sanitarną w wysokości 30 USD. Po wykonaniu testu PCR pasażerowie muszą pozostać w izolacji domowej do czasu uzyskania wyniku testu i przez pierwsze pięć dni, kiedy przejdą drugi test PCR. Na lotnisku obowiązuje obowiązek noszenia maseczki i zachowania dystansu społecznego. Stan zdrowia turystów jest monitorowany w hotelach i obiektach prywatnych.

Hawana, Kuba
Hawana, fot. Jessica Knowlden on Unsplash

Tanie loty do Hawany

Kuba już otworzyła swoje wakacyjne resorty

Kuba rozpoczęła w lipcu stopniowe otwieranie najlepszych miejsc urlopowych dla międzynarodowych turystów. W ramach zorganizowanych wycieczek od wakacji można podróżować do Cayo Largo Del Sur, Cayo Coco, Cayo Guillermo, Cayo Santa María a Cayo Cruz oraz Varadero. Do tych destynacji od turystów wymagane jest posiadanie ubezpieczenia od COVID-19 oraz wykonanie testu PCR na lotnisku (oraz zastosowanie się do aktualnych warunków).

Trzynaście z szesnastu prowincji Kuby jest teraz otwartych dla zwiedzających.

Źródło: gov.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top