Connect with us
Podróż samolotem,

Artykuły

Od 1 lipca koniec limitu 50 proc. miejsc w samolotach

Od 1 lipca koniec limitu 50 proc. miejsc w samolotach

“Od 1 lipca otwieramy w pełni niebo. Samoloty będą mogły latać z pełnym składem pasażerów” – poinformowała w piątek wicepremier Jadwiga Emilewicz. Oznacza to zniesienie limitu ustanowionego pod koniec maja w rozporządzeniu Rady Ministrów. Do końca czerwca w samolocie może lecieć maksymalnie połowa pasażerów.

Limit pasażerów w samolotach zniesiony

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 29.05.2020 roku samolotem można przewozić, w tym samym czasie, „nie więcej pasażerów niż wynosi połowa maksymalnej liczby miejsc przeznaczonych dla pasażerów określonej w dokumentacji technicznej statku powietrznego”. Limit był stosowany podczas lotów krajowych, które zostały wznowione 1 czerwca, później od 17 czerwca podczas lotów międzynarodowych w ramach Europy.

Od 1 lipca – tego dnia narodowy przewoźnik LOT wznawia 20 tras międzynarodowych – w samolotach mogą być zajęte przez pasażerów wszystkie siedzenia.

“Limit zastosowany przez polski rząd był pod ostrzałem krytyki branży lotniczej. List w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego podpisali m.in. szefowie Wizz Air, BUZZ, Rainbow Tours, Enter Air i Itaki. Do apelu o zniesienie zakazu przyłączyli się też prezesi regionalnych portów lotniczych w Polsce. Limit wprowadzony w Polsce był wyjątkiem w skali całej Unii Europejskiej i nie był podyktowany zaleceniami EASA czy ICAO” – pasazer.com.

Nowe zasady bezpieczeństwa

Noszenie maseczek, zachowanie dystansu społecznego, możliwe ograniczenia w przypadku limitu bagażu podręcznego – zapoznaj się z nowymi zasadami bezpieczeństwa na lotnisku oraz podczas lotu.

Nowe zasady bezpieczeństwa w podróży samolotem, fot. ULC.gov.pl
Nowe zasady bezpieczeństwa w podróży samolotem, fot. ULC.gov.pl

Źródło: tvn24.pl, pasazer.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top