Connect with us
Nyhavn, Kppenhaga Dania

Artykuły

Malownicza Skandynawia: Dania

Udaj się do Danii w poszukiwaniu hygge, wewnętrznej równowagi i zadowolenia. Po malowniczej Szwecji, malowniczej Norwegii czas na malowniczą Danię.

Co warto zobaczyć w Danii? Czym może zaskoczyć Kopenhaga? Którego festiwalu nie można przegapić?

Kopenhaga

Kopenhaga to jednoznacznie miasto, gdzie hygge można odczuć na każdym kroku. Stolica Danii to komfortowe miasto, wybierz się na spacer po porcie w poszukiwaniu Den Lille Havfrue, Małej Syrenki, zahacz o Nyhavn i podziwiaj różnokolorowe budynki. W okolicach Kopenhagi znajdziesz wiele zamków, udaj się do Kronborg, który nazywany jest zamkiem Hamleta.

Nyhavn zimą, Kopenhaga
Nyhavn zimą, fot. Max Adulyanukosol Unsplash
Kopenhaga to raj dla miłośników jedzenia i street foodu,
Kopenhaga to raj dla miłośników jedzenia i street foodu, fot. Nick Karvounis Unsplash
Pomnik Małej Syrenki, Kopenhaga
Pomnik Małej Syrenki, fot. Rafa G. Bonilla Unsplash

Billund: zabawa dla małych i dużych

Billund to miasteczko, gdzie wszystko kręci się wokoło klocków LEGO. Zabawa jest tu gwarantowana niezależnie jednak od wieku. Wybierz się do Billund i udaj się do parku rozrywki Legoland i Lego House, gdzie będziesz mógł przekonać się jak to wygląda w domku LEGO.

Legoland, Billund, Dania
Legoland, Billund, fot. José van den Hengel Pixabay

Aarhus

Aarhus jest drugim co do wielkości miastem w Danii. Jednym z ciekawych miejsc jest ARoS Kunstmuseum, muzeum sztuki współczesnej, jedno z najstarszych w Danii. Na dachu muzeum znajduje szklany tunel mieniący się różnymi kolorami tęczy.  Jeśli interesuje Cię raczej przeszłość, wybierz się do Den Gamle By, niesamowitego skansenu, gdzie można zobaczyć jak dawniej wyglądało życie w Danii.

Aarhus nocą, Dania
Aarhus nocą, fot. Stephan Mahlke Unsplash

Odense

Miasto Odense położone jest na wyspie Fionii i jest jednym z najstarszych duńskich miast. To stąd pochodzi Hans Christian Andersen. Jedną z atrakcji turystycznych jest dom, które służy jako muzeum. Warto wybrać się do pobliskiego muzeum na świeżym powietrzu, Den Fynske Landsby i zobaczyć zabytkowe młyny i tradycyjne domki.

Odense, Dania
Odense, fot. Marcel Haantjes Pixabay

Roskilde

Położone niedaleko Kopenhagi Roskilde znane jest z letniego festiwalu muzycznego. W historycznym centrum miasta znajduje się wpisana na listę dziedzictwa UNESCO Roskilde Domkirke, gotycka katedra.

Duńskie wyspy

Dania ma wiele malowniczych wysp i wysepek, jedną z nich jest Rømø należąca do archipelagu Wysp Fryzyjskich. Teren objęty jest Parkiem Narodowym Morza Wattowego. Ciekawostką jest, że przed wiekami mieszkańcy wykorzystywali jako materiał budowlany kości wielorybów.

Wyspy Owcze

Wyspy Owcze są terytorium zależnym Danii. Dziewicze tereny Wysp Owczych zachwycają i na długo pozostają w pamięci. Podczas wędrówek towarzyszyć Ci będą owce. Maskonury zobaczysz m.in. na wyspie Streymoy.

Vágar, wyspy owcze
Vága,, fot. Sebastian Boring Unsplash
Owce na Wyspach Owczych
Owce na Wyspach Owczych, fot. Goya Artworks Dreamstime.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (3 votes)
//
To Top