Connect with us
Expo 2020 Dubai, fot. Dany Eid/Expo 2020 Dubai)

Artykuły

Jak zwiedzić cały świat w jeden dzień? Wybierz się na Expo 2020. Wybraliśmy TOP pawilony

Jak zwiedzić cały świat w jeden dzień? Wybierz się na Expo 2020. Wybraliśmy TOP pawilony

Wystarczy jeden bilet lotniczy i masz świat jak na dłoni. Nie musisz jednak podróżować daleko – kilka godzin lotu i jesteś w Dubaju – do końca marca masz szansę zwiedzić tu cały świat! Expo 2020 Dubai to wydarzenie, które nie ma sobie równych. Wybraliśmy dla Ciebie pawilony, które warto odwiedzić.

Pawilon singapurski na Expo 

Singapur był pierwszym pawilonem, który odwiedziliśmy i od razu odnieśliśmy wrażenie, że jest jednym z tych najlepszych. Jego zwiedzanie nie trwa długo, ale jest za to bardzo interesujące. “Zrównoważony rozwój” to drugie imię tego pawilonu. Jest otoczony przez ponad 80 000 roślin, które wytwarzają energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych i jest całkowicie samowystarczalny. Charakteryzuje się też ogromną wilgotnością, której twórcy chcieli dać realne wrażenie, że jesteś w Singapurze. Tematem przewodnim pawilonu jest połączenie natury z miastem.

Pawilon japoński na Expo

Czekanie na wejście do pawilonu japońskiego zajmuje zwykle półtorej godziny. Wcale nas nie dziwi. To największe dziwactwo, jakie zobaczysz na EXPO. Nie możesz tego przegapić! Dzięki swojej architekturze inspirowanej origami, która wygląda skromnie i minimalistycznie w porównaniu z wieloma innymi okazałymi i kolorowymi pawilonami, japońska wystawa po prostu zadziwi Twój umysł. Najbardziej ucieszyła nas sala interaktywna, w której specjalne awatary tańczą po całej sali lub oprowadzanie po takich miniaturach:

Pawilon czeski na Expo

Wejście do czeskiego pawilonu ozdobione jest instalacją przypominającą chmurkę. Wykonana jest z rur ze stali nierdzewnej, a we wnętrzu znajdziemy szereg instalacji oświetleniowych i artystycznych czy obiektów. Interesują ich np. drony ratunkowe czy roboty, które są w stanie dostarczać przesyłki. Republika Czeska wprowadziła również unikalny system, w którym woda jest produkowana z powietrza. A ci, którzy kochają czeskie piwo, zdecydowanie powinni odwiedzić ten pawilon!

Pawilon czeski, fot. redakcja

Pawilon węgierski na Expo

Węgry zdecydowały się pochwalić się swoimi uzdrowiskami i wellness. Łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić – zwłaszcza w takim miejscu jak Dubaj. Węgrzy podeszli jednak kreatywnie do tego “problemu” – w basenie zamiast wody znajdują się piłeczki. Dzięki efektom audiowizualnym możemy powiedzieć, że wygląda to naprawdę super!

Pawilon słowacki na Expo

Czym zaskoczą nas nasi sąsiedzi? Słowacja prezentuje na EXPO fantastycznie wyglądający Matador MH2 zasilany wodorem. Poza pawilonem zainteresowała nas również specjalna samowystarczalna kapsuła ECO, która pozwala przebywać w dowolnym miejscu na świecie. Jest w stanie zaopatrywać się w wodę i wytwarzać energię elektryczną ze słońca.

Pawilon polski na Expo

„Nasza koncepcja polskiego pawilonu świadomie wpisuje się w wiodące hasło przyszłej wystawy. Odwołując się do symboliki wędrujących ptaków, chcemy pokazać dynamikę rozwoju współczesnego świata, wymiany kulturowej, handlowej, migracji społecznych – Marta Sękulska-Wrońska współautorka projektu, partner w WXCA.

Polska na Expo w Dubaju

Arabia Saudyjska na Expo

Arabia Saudyjska ma jeden z największych pawilonów. Ma również niesamowitą podłogę LED z 8 000 świateł reagujących na ruch. Arabia Saudyjska była od wielu lat zamknięta dla turystów, a wielu z nas nie może wyobrazić sobie jakie skarby są ukryte w tym tajemniczym kraju na Bliskim Wschodzie.

Odkryjesz je dzięki niesamowitej projekcji, która odbywa się na środku pawilonu. Pawilon Arabii Saudyjskiej, zwany także „Oknem na świat”, zaprasza odwiedzających do poznania bogatej przeszłości tego kraju, zapierających dech w piersiach cudów natury i obiecującej przyszłości. Z zewnątrz budynek wygląda, jakby patrzył w niebo, a to wskazuje na nieograniczone ambicje Arabii Saudyjskiej. Pawilon Arabii Saudyjskiej zajmuje powierzchnię dwóch boisk piłkarskich i jest drugim co do wielkości pawilonem po Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Pawilon Arabii Saudyjskiej, fot. redakcja

Pawilon szwedzki na Expo

Jeśli kochasz nordycką przyrodę i minimalizm, szwedzki pawilon przywita Cię piękną wystawą drzew. Nie mogło tu też zabraknąć kawiarni IKEA. Super miejsce na odpoczynek!

Pawilon szwedzki, fot. redakcja

Pawilon Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie, które są gospodarzem Dubai Expo 2020, wyróżniły swój pawilon z tłumu. To jeden z “must-see” pawilonów. Najpopularniejszą częścią pawilonu ZEA jest piękna animacja przedstawiająca ich kulturę. Architekci zaprojektowali ten budynek w kształcie skrzydeł sokoła, które można całkowicie otworzyć i zamknąć w 3 minuty! Wystawa ZEA zabierze Cię w podróż z przeszłości do przyszłości.

Na uwagę zasługuje także osobne stoisko linii lotniczych Emirates. Możesz też spróbować swoich sił jako projektant. W pawilonie Emirates będzie można zaprojektować własny samolot z wykorzystaniem ramion robotów, a także poznać materiały budowlane przyszłości.

Pawilon włoski na Expo

Kiedy wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, wszystkie drogi na EXPO będą prowadziły do ​​pawilonu włoskiego. Czemu? Mają niesamowitą kawę, ciasta i inne smakołyki. To oczywiście tylko marginalna informacja. Pawilon włoski zdecydowanie warto zobaczyć od środka. Włosi robią to, co potrafią najlepiej. Są kreatywni, innowacyjni i zaradni, i taki właśnie jest ich pawilon. Jeśli kochasz architekturę i nowoczesne rozwiązania. Nie przegap tego stoiska!

Tanie loty do Dubaju

Loty do Dubaju

Warunki wejścia na Expo

Do kompleksu Expo 2020 mogą wejść osoby zaszczepione lub osoby, z negatywnym testem PRC. Które szczepienia są akceptowane? Są to Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Johnson.

Bilety na EXPO 2020 Dubai

Do Dubaju dotrzesz bezpośrednio z Warszawy, Krakowa, z przesiadką z pozostałych polskich lotnisk. Weź pod uwagę to, że wejście na Expo możesz mieć już w cenie biletu lotniczego. Dowiedz się więcej tutaj.

Godziny otwarcia:

Sobota – środa: 10:00- 0:00

Czwartek – piątek: 10:00 – 02:00

3 rodzaje biletów:

  • bilet jednodniowy za 24 euro 
  • bilet wielodniowy z nielimitowanym wejściem przez 30 kolejnych dni za 45 euro 
  • wstęp sezonowy z nielimitowanym wstępem na pół roku Expo 2020 Dubai za 120 euro

Bilety obejmują wstęp do wszystkich pawilonów, na wydarzenia, zróżnicowany i ciągle zmieniający się program rozrywkowy, z maksymalnie 60 wydarzeniami na żywo każdego dnia, od światowej klasy muzyki, tańca i sztuki po ekscytujące wykłady i obchody świąt narodowych.

Źródło informacji oraz fotografii: https://www.expo2020dubai.com/, fotografie redakcji


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.8/5 - (17 votes)
//
To Top