Connect with us
Orient Express, fot. Venice Simplon-Orient-Express

Artykuły

Luksusowa podróż po Europie: Orient Express dodał nowe kierunki

Luksusowa podróż po Europie: Orient Express dodał nowe kierunki

W 2021 roku legendarny pociąg Orient Express rozszerza swoją siatkę połączeń w całej Europie. Podróżnych czeka romantyczna atmosfera, która pozwoli przenieść się w czasie do XX, nie zabraknie również “ducha” powieści Agathy Christie.

Orient Express w Europie

Na nowej trasie będzie dodanych 5 nowych przystanków i 3 luksusowe wagony. Rzym, Florencja, Genewa, Bruksela i Amsterdam mogą już oczekiwać 17 odnowionych wagonów Orient Express. Pociąg wraca na trasy z przeszłości, a konkretnie do Rzymu i na nową trasę do Paryża, potem do Florencji, wokół włoskich jezior i szwajcarskich gór oraz do Francji. Pasażerowie nocują w pociągu, w cenie biletu jest też kolacja. Pasażerowie mogą wybierać spośród kilku tras, mogą również skorzystać z zakwaterowania w Villa San Michele we Florencji lub Castello di Casole w Toskanii na trasie z Florencji do Paryża.

Orient Express, fot. Venice Simplon-Orient-Express
Orient Express, fot. Venice Simplon-Orient-Express

Trasa z Genewy wiedzie przez słynną Przełęcz Brenner z pięknym widokiem na Alpy. Następnie pociąg przejeżdża przez romantyczną Weronę, a następnie do celu, do Wenecji.

Orient Express, fot. Venice Simplon-Orient-Express
Orient Express, fot. Venice Simplon-Orient-Express

Orient Express ma również trzy nowe wagony, nazwane na cześć europejskich miast, przez które przejeżdża – Wiedeń, Praga i Budapeszt.

Każdy może pochwalić się własnym projektem, który przypomina dane miasto. W „Pradze” nie brakuje złotych odcieni i kubistycznych mozaik. „Wiedeń” zdobi cesarska twarz miasta, w kolorach złotym i szmaragdowym oraz w klasycznym stylu z romantycznymi detalami. „Budapeszt” oddaje istotę obu części miasta, które dzieli Dunaj, inspirowany architekturą gotycką i osmańską.

Venetian Simplon-Orient-Express przejeżdża przez Europę od marca do listopada i raz w roku jedzie w podróż do Stambułu. Obecnie na odjazdy pociągów w marcu wpływa koronawirus.

Źródło: lonelyplanet


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.4/5 - (16 votes)
Click to comment

Rabaty

Szybkie #HOThity

Wiadomości z podróży i aktualności

1000 zł za problemy z lotem. W ofercie ubezpieczenie od Koala od odwołania i opóźnienia lotu https://t.co/S5j5OtrnpP1 rok temu
Ukraina: ministerstwo odradza podróże i wzywa do powrotu | Jak pomóc? https://t.co/qIZwSNInPE1 rok temu
Leć z flydubai i otrzymaj bezpłatny karnet na nieograniczoną ilość wejść na EXPO do 31 marca br. https://t.co/HJN66lFIu71 rok temu
Bilet nielimitowany na EXPO ważny do 31 marca teraz BEZPŁATNIE z biletami Emirates https://t.co/CFsDm8lKRv1 rok temu
Expo 2020 w Dubaju: tradycyjne potrawy w nowoczesnym wydaniu https://t.co/6j0DxzmTbj1 rok temu
Na lotnisku w Wiedniu znajdziesz 16 kabin sypialnych. Noc kosztuje 48 euro https://t.co/On8HUpGnLA1 rok temu
Jak zwiedzić cały świat w jeden dzień? Wybierz się na Expo 2020. Wybraliśmy TOP pawilony https://t.co/VlAoG46skJ1 rok temu
Mikołajki w Polsce i za granicą https://t.co/IgpnfMDpMq2 lata temu
ATRAKCJE ZA DARMO: z biletem Emirates masz wejście na Burj Khalifa, Dubai Fountain Boardwalk i Views Observatory! https://t.co/KSaqSPgAMu2 lata temu
10 nowości w Dubaju – to trzeba zobaczyć! https://t.co/FKeg6psJTw2 lata temu
1 2 3 5

Najbardziej popularne

Polecane artykuły

Advertisement
Advertisement
//
To Top