Connect with us

Artykuły

Tylko 2900 turystów w Japonii w kwietniu – kraj chce pokryć turystom część kosztów

Tylko 2900 turystów w Japonii w kwietniu – kraj chce pokryć turystom część kosztów

Aż 99,9% mniej turystów odwiedziło Japonię ze względu na sytuację związaną z koronawirusem w porównaniu z zeszłym rokiem. Miesięczna liczba turystów spadła poniżej 10 tysięcy – stało się to po pierwszy raz od 1964 roku, kiedy japonska agencja turustyczna zaczęłą prowadzić statystyki odwiedzin zagranicznych turystów. Władze chcą zachęcić turystów do odwiedzenia Japonii – chcą inwestować 12,5 miliardów dolarów i pokryć część kosztów podróży (aktualizacja 28.05: pomoc ma dotyczyć Japończyków).

Japonia – najmniej turystów od dziesięcioleci

W ostatnich latach turystyka w Japonii była jednym z niewielu sektorów, które odnotowały szybki wzrost w czasie długoterminowej stagnacji gospodarczej. Pandemia koronawirusa wpłynęła między innymi na Igrzyska Olimpijskie i Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio, pierwotnie zaplanowane na lipiec 2020 r.

Dotychczasowy rekord najmniejszej liczby odwiedzających Japonię zanotowano w lutym 1964 roku, kiedy kraj odwiedziło 17 543 turystów. Kwiecień 2020 był siódmym miesiącem z rzędu ze spadkiem liczby odwiedzających – kraj odwiedziło zaledwie 2900 turystów. Od października 2019 roku nastąpił znaczny spadek liczby turystów z Korei Południowej, których zniechęcił również niszczycielski tajfun.

Japonia chce zachęcić turystów i pokryć część kosztów podróży

Podobnie jak wiele krajów również Japonia chce zachęcić turystów do podróży na swoje wyspy. Sycylia chce zapłacić za połowę biletu lotniczego i noc w hotelu (więcej: Zapłaci za połowę biletu i noc w hotelu. Sycylia ma plan w czasie epidemii), Islandia zaś podczas pierwszych dwóch tygodni od otwarcia granic zapłaci za test (zobacz: Islandia otwiera granice turystom. Test na Covid-19 chce pokryć islandzki rząd).

Co planuje Japonia? Japoński rząd zamierza zatem przyciągnąć turystów z powrotem do kraju, pokrywając część kosztów podróży. Planują zainwestować 12,5 miliarda dolarów. Program mógłby rozpocząć się już w lipcu, jeśli koronawirus wkrótce się wycofa (aktualizacja 28.05: pomoc ma dotyczyć Japończyków).

Japonia wprowadziła zakazy podróży do swojego kraju na początku kwietnia dla obywateli około 70 krajów – Chin, USA, Korei Południowej i większości krajów europejskich. W maju lista państw z zakazem podróży została rozszerzona do 100. 

Źródło: japantimes.com

AKTUALIZACJA 28.5

Dzień po wydaniu artykułu pojawiła się informacja o tym, że pokrycie części kosztów podróży nie będzie dotyczyć turystów. Jak podaje Forbes oryginalny status organizacji turystycznej został poprawiony i doprecyzowany – pokrycie części kosztów podróży nie ma dotyczyć zagranicznych turystów, ale osób mieszkających w Japonii.

Źródło: forbes.com, independent


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
3.3/5 - (3 votes)
//
To Top