Connect with us
Azory Portugalia

Artykuły

Podróż na Maderę i Azory: wymagany test PT-PCR

Podróż na Maderę i Azory: wymagany test PT-PCR

W przypadku podróży do części kontynentalnej Portugalii nie jest potrzebny test na nowy koronawirus, konieczny jest on zaś przy lotach na Maderę i Azory. Test PT-PCR nie może być starszy niż 72 godziny.

Podróżowanie na Maderę – aktualne warunki (listopad 2020)

Od 1 czerwca na Maderę można przylecieć zgodnie z obowiązującymi zasadami. Pasażer musi:

 • okazać służbom lotniskowym na Maderze negatywny wynik testu PT-PCR na COVID-19 wykonany na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania i podpisać specjalną deklarację

LUB

 • wykonać test na COVID-19 na lotnisku po przylocie (test jest wykonany na koszt Rządu Madery). Po wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się na własną rękę do zaplanowanego przez siebie miejsca zakwaterowania i oczekuje tam na wynik testu, który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie nie dłuższym niż 12 godz. od pobrania testu.

Konieczne jest również wypełnienie formularza:

Od 1 lipca pasażerowie udający się na Maderę mogą wykonać test na obecność COVID-19 bezpłatnie w Lizbonie.

 • Warunki i proces zgłoszenia się na test.
 • Aby uzyskać więcej informacji, pasażerowie mogą skontaktować się z odpowiednimi władzami za pośrednictwem następujących kontaktów: [email protected] lub (+351) 291 208 738.
 • Każda osoba jest zobowiązana do przestrzegania wszystkich wytycznych wydanych przez powiatowy organ zdrowia.
 • Od 1 sierpnia władze regionalne nakazały obowiązkowe noszenie maseczek we wszystkich miejscach publicznych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Funchal, Madera
Funchal, fot. Martha Dominguez de Gouveia Unsplash

Podróżowanie na Azory – aktualne warunki (listopad 2020)

Od 20 listopada 2020 r. przyjazd na Azory jest możliwy tylko z negatywnym testem RT-PCR na COVID-19 wykonanym maksymalnie 72 godziny przed przybyciem.

Przed odlotem zalecamy sprawdzenie warunków wybranej linii lotniczej, która może poinformować Cię o tym obowiązku tylko przy przesiadce do Lizbony lub Porto. Wszystkie inne przepisy i środki obowiązują bez zmian.

Na 72 godziny przed wylotem na Azory pasażer elektronicznie wypełnia i przesyła formularz do regionalnego urzędu zdrowia.

Po wypełnieniu formularza pasażer otrzyma kod, który przekaże personelowi gabinetu medycznego po przybyciu na lotnisko. Po przylocie pasażer zobowiązany jest wypełnić i podpisać formularz, w którym zobowiązuje się, zgodnie z własną decyzją, spełnić następujące warunki:

 • okazać służbom lotniskowym na Azorach  negatywny wynik testu PT-PCR na COVID-19 wykonany na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania i podpisać specjalną deklarację.
 • W przypadku pobytu trwającego siedem dni lub dłużej, pasażer jest zobowiązany do skontaktowania się z organem sanitarnym miejsca pobytu na Azorach w 6 dniu od daty ostatniego badania pod kątem COVID-19 i wykonania nowego badania przesiewowego.
Plantacja herbaty na Azorach,
Plantacja herbaty na Azorach, fot. Daniel Krueger Unsplash

Przeczytaj również

Bilety lotnicze do Portugalii

Loty do Portugalii


Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top