Connect with us
Wielki Sfinks, kompleks piramid w Gizie, Egipt,

Artykuły

Podróże do Egiptu a koronawirus

Podróże do Egiptu a koronawirus

Turyści udający się do Egiptu od 1 września 2020 zobowiązani są do przedstawienia przed wylotem negatywnego testu na koronawirus. Ci, którzy udają się bezpośrednio do miejscowości: Hurghada, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Taba mogą wykonać testy PCR na lotnisku.

Podróże do Egiptu

  • Od 1 września 2020 r. wszyscy podróżujący do Egiptu zobligowani są do okazania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19, przetłumaczonych na język angielski lub język arabski.
  • Badanie powinno być przeprowadzone w okresie 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu.
  • Powyższe regulacje nie obejmują dzieci w wieku do 6 lat.
  • Turyści, których portem docelowym jest Hurghada, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Taba, nie posiadający odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa, mogą wykonać test PCR na egipskim lotnisku (30 dolarów), należy się jednak liczyć z izolacją do momentu uzyskania wyniku i kwarantanną w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego (kwarantanna może być przedłużana aż do momentu uzyskania negatywnego testu na koronawirusa). Należy też liczyć się z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z wykonywaniem kolejnych testów, wizytami lekarskimi oraz transportem do placówek medycznych.
  • Przed wylotem należy również zapoznać się z zasadami linii lotniczych – niektóre z nich mogą, niezależnie od destynacji, wymagać przedstawienia negatywnego wyniku testu na nowy koronawirus.

Wiza do Egiptu

E-wiza do Egiptuzobacz ile kosztuje i jak ją załatwić.

Źródło: gov.pl/egipt


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top