Connect with us
Sobór Zmartwychwstania Pańskiego w Sankt Petersburgu, Rosja

Artykuły

“Wenecja Północy” z darmową e-wizą

“Wenecja Północy” z darmową e-wizą

Dobra wiadomość dla podróżujących do Sankt Petersburgu – już od 1 października będzie można tam zobacz najpiękniejsze zabytki “Wenecji Północy” bez skomplikowanego procesu wizowego. 

Bezpłatna e-wiza do Sankt Petersburgu

Od jesieni podróżujący do Sankt Petersburgu będą mogli składać wnioski o bezpłatną e-wizę na stronie rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Darmowa e-wiza będzie upoważniać do pobytu w Sankt Petersburgu, który nie będzie przekraczał 8 dni. 

Podobny system bezpłatnych e-wiz działa już w przypadku Obwodu Kaliningradzkiego (tutaj e-wiza do Obwodu Kaliningradzkiego). Od 1.07.2019 Polacy mogą skorzystać z bezpłatnego pozwolenia na wjazd na stronie rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pobyt w regionie nie może przekraczać jednak 8 dni.

Wiza do Rosji

Podróżując do innych miejsc w Rosji Polacy cały czas objęci są obowiązkiem wizowym. Informację nt. wiz znajdziesz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych / Rosja.

Atrakcje Sankt Petersburgu

Dawny Piotrogród lub Leningrad to jedno z najpiękniejszych miast. Ze względu na liczne kanały Petersburg jest nazywany “Wenecją Północy”. Są tu niezwykłe muzea i świątynie, w tym znany na całym świecie Ermitaż. Dawna zimowa rezydencja carów to obecnie muzeum, w którym znajduje się około 3 milionów eksponatów. Miejscem z niesamowitą historią jest Sobór Zmartwychwstania Pańskiego i Twierdza Pietropawłowska. W Petersburgu można znaleźć najwyższy budynek w Europie, Łachta Centr mający ponad 460 m wysokości.

Sobór Zmartwychwstania Pańskiego w Sankt Petersburgu, Rosja
Sobór Zmartwychwstania Pańskiego w Sankt Petersburgu, fot. Tomas1111 Dreamstime.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (4 votes)
//
To Top