Connect with us
Jezioro Bajkał zimą, wyspa Olchon Rosja

Artykuły

TOP 7 miejsc w Rosji, które trzeba zobaczyć

TOP 7 miejsc w Rosji, które trzeba zobaczyć

Tylko Moskwa i Sankt Petersburg? Rosja to różnorodna kraina, która zachwyci nie tylko miłośników architektury, ale też bezkresnych przestrzeni i dzikiej przyrody. Wybierz się nad jezioro Bajkał lub na plażę w Soczi, stań twarzą w twarz z dziką przyrodą na Kamczatce lub Syberii. Rosja jest krajem, które z pewnością Cię zaskoczy.

Moskwa

Moskwa zachwyca swoją architekturą. Znajdują się tu nie tylko historyczne budynki, cerkwie. W Moskwie znajduje się 8 z 10 najwyższych wieżowców w Europie. Obowiązkowo trzeba zobaczyć Plac Czerwony z Soborem Wasyla Błogosławionego i Kreml. Miłośnicy sztuki i kultury mieliby skoczyć do muzeum i na przedstawienie teatralne lub balet. Moskwa to prawdziwa metropolia, która żyje 24 godzin na dobę.

Sobór Wasyla Błogosławionego na Placu Czerwonym, fot. Mikhail Leonov | Dreamstime.com

Petersburg

Dawny Piotrogród lub Leningrad to jedno z najpiękniejszych miast. Ze względu na liczne kanały Petersburg jest nazywany “Wenecją Północy”. Są tu niezwykłe muzea i świątynie, w tym znany na całym świecie Ermitaż. Dawna zimowa rezydencja carów to obecnie muzeum, w którym znajduje się około 3 milionów eksponatów. Miejscem z niesamowitą historią jest Sobór Zmartwychwstania Pańskiego i Twierdza Pietropawłowska. W Petersburgu można znaleźć najwyższy budynek w Europie, Łachta Centr mający ponad 460 m wysokości.

Sobór Zmartwychwstania Pańskiego w Sankt Petersburgu, fot. Tomas1111 Dreamstime.com

Kamczatka

Półwysep Kamczatka znajdujący się w północno-wschodniej Rosji to kraina wulkanów i przepięknych szlaków oraz dzikiej przyrody. Najwyższym szczytem Kamczatki jest aktywny wulkan Kluczewska Sopka, która ma wysokość 4750 m n.p.m. Kamczatka przyciąga miłośników trekkingu, którzy chcą zobaczyć dziewicze widoki i bezkresne przestrzenie.  

Warszawa/Berlin1 przesiadkaPietropawłowsk Kamczacki1 przesiadkaWarszawa/Berlin
MoskwaMoskwa
od 2359 Rezerwacja
Koriacka Sopka, fot. Viktoriya Stupnikova Dreamstime.com
Stratowulkan Awaczyńska Sopka na Półwyspie Kamczackim, Kamczatka
Stratowulkan Awaczyńska Sopka na Półwyspie Kamczackim, fot. Alex Glebov Unsplash

Jezioro Bajkał

Bajkał to najgłębsze i najstarsze jezioro na świecie. W niektórych miejscach głębokość Bajkału wynosi ponad 1620 metrów. Na Bajkał najłatwiej dotrzeć drogą lotniczą wybierając połączenie do Irkucka. Na “Syberyjskim morzu” znajduje się kilka wysp, największą z nich jest Olchon, która jest celem licznych wycieczek. Bardzo niskie temperatury zimą nie odstraszają turystów, którzy wybierają się nad Bajkał, żeby zobaczyć zamarzniętą taflę.

Wyspa Olchon na jeziorze Bajkał, fot. Iuliia Kuzenkova Dreamstime.com
Jezioro Bajkał zimą, Rosja
Jezioro Bajkał zimą, fot. Sergey Pesterev Unsplash

Władywostok

Znajdujący się na końcu kolei Transsyberyjskiej Władywostok położony jest przy Zatoce Piotra Wielkiego. Jedną z wizytówek miasta jest most łączący stały ląd z Wyspą Rosyjską, która jest chętnie odwiedzana przez obywateli i turystów, którzy chcą spędzić czas na świeżym powietrzu wśród przyrody.

Wyspa Rosyjska (Russky island) niedaleko Władywostoku, fot. Saiko3p Dreamstime.com
Uniwersytet Dalekowschodni we Władywostoku, Rosja
Uniwersytet Dalekowschodni we Władywostoku, fot. DVFU Pixabay

Soczi

Soczi jest największym letnim kurortem w Rosji. Jest jednym z najdłuższych miast na świecie, ma długość 147 km. Z jednej strony otoczone jest Kaukazem, z drugiej obmywane jest przez Morze Czarne. Znajdują się tu przepiękne plaże, okolice często wybierają płetwonurkowie. Niedaleko Soczi znajduje się najwyższa góra Rosji i Europy, Elbrus mający wysokość 5642 m n.p.m.

Plaże w Soczi, Rosja
Plaże w Soczi, fot. Инесса Токмина Pixabay
W drodze na Elbrus, Rosja
W drodze na Elbrus, fot. ktuec Pixabay

Wiza do Rosji

Obywatele Polski objęci są obowiązkiem wizowym. Informacje nt. obowiązku wizowego można znaleźć znajdziesz u nas.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (5 votes)
//
To Top