Connect with us
Ain Dubai, fot. XSLT STUDIO Shutterstock

Artykuły

Dubaj otworzy w tym roku najwyższe koło widokowe na świecie

Dubaj otworzy w tym roku najwyższe koło widokowe na świecie

Dubaj to miasto, gdzie niemożliwe staje się możliwe. Ain Dubai to najnowsza atrakcja na długiej liście rekordów świata w Dubaju. Położona na wyspie Bluewaters, osiąga wysokość do 250 metrów. Jest najwyższą i największą tego typu atrakcją na świecie.

Koło widokowe w Dubaju

“Diabelski młyn” albo inaczej koło widokowe to zapierająca dech w piersiach konstrukcja. Każda “noga” mierzy 126 metrów – zmieściłaby się w niej 15 londyńskich czerwonych autobusów. Masa konstrukcji równa się czterem samolotom Airbus A380. 

W okolicy znajduje się kilka inny atrakcji dla turystów. Koło Ain Dubai znajdziesz niedaleko popularnej rezydencji Jumeirah Beach Residences. Nazwa w tłumaczeniu z arabskiego oznacza Dubai Eye – “Dubajskie oko”. Jedna jazda trwa 38 minut. Przejażdżka odbywa się w komfortowych 48 klimatyzowanych kabinach. Jednorazowo mogą pomieścić łącznie 1750 zwiedzających.

Co będzie można zobaczyć z koła widokowego? Dubai Marina, słynny Burj Al Arab, najwyższy budynek na świecie, Burdż Chalifa i Palm Jumeirah oraz wiele, wiele innych. Ain Dubai będzie otwarte w dzień iw nocy.

Przy zakupie biletu odwiedzający mogą wybrać jedną z 3 opcji: kabina widokowa, kabina wspólna i kabina prywatna. Będą również oddzielne miejsca VIP, w których odbywać się będą kolacje, ekstrawaganckie przyjęcia lub specjalne uroczystości rodzinne. Kabiny socjalne mają dostęp do Seaview Loung, gdzie można skosztować różnych przysmaków. 

Dokładne szczegóły, kiedy atrakcja zostanie otwarta dla publiczności, nie są jeszcze znane.

Źródło: visitdubai.com

Dubaj – bilety lotnicze

Loty do Dubaju


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (5 votes)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product