Connect with us
Podróż samolotem,

Artykuły

Co można zabrać do samolotu

Co można zabrać do samolotu

Pamiętasz swój pierwszy lot oraz przygotowania do niego? Z pewnością zastanawiałeś się, czy co można zabrać ze sobą do samolotu. Może ktoś ze znajomych opowiadał Ci historie o kontroli osobistej albo, że na jego oczach wyrzucili słoik z domowym dżemem. Podróż samolotem rządzi się własnymi prawami, musisz liczyć się z pewnymi ograniczeniami, które ułatwią Ci szybkie przejście przez kontrolę bezpieczeństwa i wejście do samolotu bez zbędnych dodatkowych opłat i stresu.

Sprawdź limit swojego bagażu podręcznego i rejestrowanego

Do samolotu nie weźmiesz wszystkiego, czego dusza zapragnie. Po pierwsze sprawdź jaki Ci przysługuje bagaż w cenie biletu. Sprawdź jego limity dotyczące wagi i rozmiarów, unikniesz nieprzyjemności i dodatkowych kosztów związanych z nadwagą bagażu. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszych artykułach: Jak się spakować w bagaż podręczny? oraz Co wszystko można przewieźć w bagażu rejestrowanym. Bagaż niewymiarowy, sportowy lub muzyczny trzeba zgłosić przed wylotem, dodanie tego typu bagażu wiąże się z dodatkowymi kosztami i limitami.

Przed podróżą sprawdź limit swojego bagażu podręcznego i rejestrowanego, opłaty za jego przekroczenie mogą być bardzo wysokie,
Przed podróżą samolotem sprawdź limit swojego bagażu podręcznego i rejestrowanego, opłaty za jego przekroczenie mogą być bardzo wysokie, fot. Chris Lawton Unsplash

Jedzenie w bagażu podręcznym: co jest dozwolone, co zakazane

Do bagażu podręcznego można spakować maksymalnie 1 litr płynów w pojemnikach do 100 ml, dotyczy to kosmetyków, płynów. W trakcie kontroli bezpieczeństwa płyny powyżej 100 ml zostaną wyrzucone do kosza. Napoje i produkty płynne, które mają objętość powyżej 100 ml zakupione w strefie bezcłowej możesz wziąć ze sobą na pokład (ograniczenia mogą dotyczyć przepisów celnych). Zobacz: Jedzenie w bagażu podręcznym: co jest dozwolone, co zakazane.

Podróżowanie z dzieckiem

Podróżując z niemowlęciem i dzieckiem do samolotu możesz zabrać dodatkowo dodatkowo akcesoria dziecięce, wózek, fotelik samochodowy lub łóżeczko turystyczne. Limity oraz zasady przewozu określone są przez konkretne linie lotnicze. Podróżując z dzieckiem możesz zabrać dla niego również mleko i jedzenie, te przed wylotem zgłosi w punkcie na lotnisku. Więcej szczegółów na temat podróżowania z dzieckiem znajdziesz: Podróżowanie z dzieckiem: instrukcja obsługi.

Leki w samolocie

Przewóz leków nie jest zakazany, najlepiej, żeby były one umieszczone w bagażu podręcznym w oryginalnym opakowaniu. W przypadku jeśli są one na receptę lub podróżujący jest przewlekle chory a leki są umieszczone w pojemnikach przekraczających 100 ml polecamy zgłosić to wcześniej w specjalnym punkcie na lotnisku przedstawiając zaświadczenie od lekarza. Listek tabletek przeciwbólowych z wyraźną informacją o nazwie i zawartości nie będzie stanowił problemu, ale ampułki z nieznaną substancją zwrócą uwagę w trakcie kontroli.

Podróż samolotem z psem lub kotem

Pasażerem może być również zwierzę, pies lub kot. W zależności od regulaminów linii lotniczych i innych zasad do samolotu możesz zabrać również swojego pupila.

Tanie bilety lotnicze


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top