Connect with us
Poczekalnia lotniskowa,

Artykuły

Dojazd do lotniska/centrum miasta – polskie porty lotnicze

Dojazd do lotniska/centrum miasta – polskie porty lotnicze

Bilet na samolot już masz, ale nie wiesz jak dotrzeć komfortowo na lotnisko lub z lotniska do centrum miasta? I ile kosztuje bilet na komunikację miejską? Jaki wybrać autobus lub pociąg? Sprawdź u nas najlepsze formy dojazdu do lotniska w polskich miastach i ich centrach. 

Dojazd do lotniska ma duże znaczenie dla całości podróży. Wielu pasażerów oprócz ceny biletu lotniczego bierze pod uwagę również kwestię dojazdu na lotnisko, które niejednokrotnie znacznie oddalone jest od centrum miasta. Czas dojazdu i cena oraz różnorodność form transportu może wpływać na komfort całej podróży.

Aktualizacja: 5.08.2019.

Dojazd do lotniska/centrum – Warszawa Chopina 

Lotnisko Chopina uważane jest za jedno z najlepiej dostępnych lotnisk w Polsce. Dzięki swojemu położeniu (8 km na południowy zachód od centrum miasta) i wielu opcjom transportu i dobrej komunikacji dojazd tutaj jest jednym z najprostszych i najwygodniejszych.

 • Autobusem: korzystając z komunikacji miejskiej ZTM Warszawa można dotrzeć na lotnisko/centrum wybierając z 5 linii: 175 (zatrzymuje się m.in. na Dworcu Centralnym), 188 (zatrzymuje się m.in. na przystanku Metro Politechnika), 148 (zatrzymuje się m.in. na Mokotowie i Ursynowie), 331 (zatrzymuje się m.in. na przystanku Metro Wilanowska) i linia nocna N32 (z/do Dworca Centralnego). Ceny biletów normalnych zaczynają się od 3,4 zł.
 • Pociągiem: na lotnisko Chopina można dotrzeć również pociągiem SKM (Szybkiej Kolei Miejskiej) jadącego z Legionowa (linia S3) i Sulejówka (linia S2)  przez m.in. główne dworce w Warszawie: Warszawa Wschodnia, Warszawa Śródmieście (przy Warszawie Centralnej) i Warszawa Zachodnia. Dostępne jest też połączenie KM (Kolei Mazowieckich) – linia RL kursująca między przystankiem Warszawa Lotnisko Chopina a Nowym Dworem Mazowieckim w pobliżu drugiego lotniska – Warszawa Modlin (po drodze pociąg zatrzymuje się m.in. na przystanku Warszawa Centralna. Ceny biletów normalnych zaczynają się od 3,4 zł.
 • Autobusem dalekobieżnym lub wycieczkowym: na lotnisku Chopina znajduje się terminal autokarowy. Jest to duże ułatwienie dla pasażerów, którzy mogą dotrzeć z wielu miasta regionu i innych miast w kraju bezpośrednio na lotnisko. Bezpośrednio na lotnisko można więc dotrzeć z Nałęczowa, Suwałk, Stalowej Woli, Rzeszowa, Zielonej Góry, Białegostoku czy też Gdańska.

Dojazd do lotniska/centrum – Warszawa Modlin

Port lotniczy Warszawa-Modlin położony jest ok. 35 km na północny zachód od Warszawy. Obecnie realizowane są tu głównie loty linii niskobudżetowej Ryanair. 

 • Autobusem: terminal obsługiwany jest przez kilku przewoźników, którzy realizują połączenia nie tylko z centrum Warszawy, ale też innych miast, np. Suwałk, Olsztyna czy też Lublina. Na lotnisko Warszawa Modlin pojedziesz m.in. z ModlinBus, Contbus, OKBus. Ceny biletów zaczynają się od 9 zł.
 • Pociągiem: najbliższy dworzec kolejowy znajduje się w Modlinie. Do stacji w Modlinie można dotrzeć pociągiem KM (Kolei Mazowieckich) z lotniska Warszawa Chopina i Warszawy Centralnej. W Modlinie zatrzymują się również niektóre pociągi dalekobieżne TLK i EIC. Z dworca w Modlinie do lotniska można dotrzeć tzw. shuttle-bus (autobusem wahadłowym) Kolei Mazowieckich.  Ceny biletów zaczynają się od 19 zł.
Dojazd na lotnisko nie musi być skomplikowany, wiele portów lotniczych jest dobrze skomunikowanych z centrum miast,
Dojazd na lotnisko nie musi być skomplikowany, wiele portów lotniczych jest dobrze skomunikowanych z centrum miast, fot. Lucas Gallone Unsplash

Dojazd do lotniska/centrum – Kraków

Port Lotniczy Kraków-Balice położony jest 11 km na zachód od centrum Krakowa. 

 • Autobusem: Do/z Krakowa można dotrzeć czterema autobusami miejskimi ZTP w Krakowie. Linia 208 (kursujący z przystanku Dworzec Główny Wschód przez m.in. Armii Krajowej), 252 (kursujący z Osiedla Podwawelskiego przez m.in. Al. Focha i Kasztanową), 308 (linia przyspieszona z Dworca Głównego Wschód) i linia nocna 902 (zatrzymuje się m.in. na przystankach: Dworzec Główny Wschód, Al. Focha, Królowej Jadwigi). Ceny biletów zaczynają się od 4,6 zł.
 • Pociągiem: do lotniska Kraków Airport można dotrzeć pociągiem KM (Kolei Małopolskich) z Krakowa Głównego i m.in. przystanku Wieliczka Rynek-Kopalnia. Ceny biletów zaczynają się od 9 zł.
 • Autobusem dalekobieżnym lub wycieczkowym: przy lotnisku w Krakowie-Balicach znajduje się również przystanek dla autokarów i minibusów dalekobieżnych. Połączenia realizowane są przez przewoźników Neobus, Leo Express i Flixbus.

Dojazd do lotniska/centrum – Katowice

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice położony jest ok. 30 km na północ od centrum Katowic. 

 • Autobusem: do lotniska można dotrzeć liniami zwykłymi: 17, 53, 85 (z przystanku Bytom Dworzec), 717 i 738 (z przystanku Świerklaniec Park). Dostępne są też linie AP1 (z Gliwic przez Zabrze, Bytom), AP2 i AP3 (z przystanku Katowice Dworzec), AP4 (z przystanku Tychy Dworzec PKP). Ceny biletów zaczynają się od 14 zł.
 • Autobusem dalekobieżnym lub wycieczkowym: bezpośrednio na lotnisko możesz dojechać autokarem z pobliskich miasta. Połączenia realizują m.in. Ekspresstransfer, Matuszek, Flixbus.

Dojazd do lotniska/centrum – Wrocław

Port lotniczy Wrocław-Strachowice oddalony jest 10 km na zachód od miasta.

 • Autobusem: do lotniska pojedziesz komunikacją miejską – liniami 106 (z przystanku Dworzec Główny PKP), 129 (z przystanku Poświęcka)  i linią nocną 206 (z Dworca Głównego PKP). Ceny biletów zaczynają od 3,4 zł. 
 • Autobusem dalekobieżnym lub wycieczkowym: przy lotnisku zatrzymuje się przewoźnik Flixbus, który jedzie m.in. ze Szczecina przez Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę i Lubin).
Tablica przylotów i wylotów na lotnisku
Tablica przylotów i wylotów, fot. Erik Odiin Unsplash

Dojazd do lotniska/centrum – Poznań

Port lotniczy Poznań-Ławica położony jest niedaleko centrum miasta, 7 km w kierunku zachodnim. Lotnisko w Poznaniu jest dobrze skomunikowane z centrum miasta.

 • Autobusem: do lotniska można dojechać wybierając połączenia komunikacji publicznej: linie 159 (z przystanku Poznań Główny), 148 (z przystanku Rondo Kaponiera) i linia nocna 242 (z przystanku Poznań Główny). Ceny biletów zależą od ilości przystanków.
 • Autobusem dalekobieżnym lub wycieczkowym: pasażerowie mogą skorzystać również z opcji przejazdu minibusem przewoźnika Follow me, który realizuje połączenia ze Szczecina.

Dojazd do lotniska/centrum – Rzeszów

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka położony jest 14 km na północ od Rzeszowa.

 • Autobusem: z/do centrum Rzeszowa można dotrzeć komunikacją miejską liniami 51 (ulica Bardowskiego w centrum miasta) i 53 (Dworzec Lokalny w centrum miasta). Pasażerowie mogą skorzystać z międzygminnych połączeń – linie 224 i 225 (z Tajęciny). Ceny biletów zaczynają się od 3 zł.
 • Autobusem dalekobieżnym lub wycieczkowym: do lotniska kursują autokary i minibusy z innych miast w województwie. Kursy realizowane są przez m.in. przewoźników Eurobus, Galicja Express, BP Tour, Lubelskie Linie Autobusowe.

Dojazd do lotniska/centrum – Szczecin

Port lotniczy Szczecin-Goleniów położony jest ok. 45 km na północny wschód od centrum Szczecina niedaleko wsi Glewice.

 • Autobusem: pasażerowie podróżujący z/do lotniska mogą skorzystać z transportu miejskiego ze Szczecina i Koszalina. Ceny biletów zaczynają się od 13,9 zł.
 • Autobusem dalekobieżnym lub wycieczkowym: podróżujący połączeniami Polskich Linii Lotniczych LOT mogą skorzystać z mikrobusu ze Szczecina, Koszalina i Kołobrzegu. Ceny zaczynają się od 12 zł.

Dojazd do lotniska/centrum – Lublin

Port Lotniczy Lublin położony jest ok. 14 km na wschód od centrum Lublina. 

 • Pociągiem: Polregio PS realizuje połączenie kolejowe z Dworca Kolejowego w Lublinie na lotnisko. Ceny biletów zaczynają od 5,3 zł.
 • Autobusem: autobusem ZTM w Lublinie linii 005 pasażerowie pojadą wsiadając na przystanku m.in. Brama Krakowska, Al. Tysiąclecia i Jacyków.
 • Autobusem dalekobieżnym lub wycieczkowym: do lotniska można dojechać z centrum miasta lub okolicznych miast z przewoźnikami przewozy24, Garden Service, Galicja Express.

Dojazd do lotniska/centrum – Bydgoszcz

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo położony jest niedaleko centrum Bydgoszczy (ok. 3 km).

 • Autobusem: do lotniska pasażerowie dojadą wybierając autobus linii 80 (z Dworca Głównego przez centrum miasta). Dostępna jest również nocna linia 37N z przystanku Zbożowy Rynek (w centrum miasta). Ceny biletów zaczynają się od 3 zł.
 • Autobusem dalekobieżnym lub wycieczkowym: do lotniska w Bydgoszczy można dojechać z Torunia, połączenie realizowane jest przez Arriva.

Dojazd do lotniska/centrum – Łódź

Port lotniczy Łódź-Lublinek położony jest w południowo zachodniej części miasta, ok. 6 km od jego centrum. 

 • Autobusem: bezpośrednie połączenie z centrum Łodzi i lotniskiem zapewniają autobusy 65A i 65B (z/do Dworca PKP / PKS Łódź Kaliska. Z jedną przesiadką można podróżować z/do Dworca PKP Łódź Fabryczna autobusem linii 86 i potem 65A lub 65B.

Dojazd do lotniska/centrum – Olsztyn

Port lotniczy Olsztyn-Mazury znajduje się w miejscowości Szymany, ok. 55 km na południowy wschód od centrum Olsztyna.

 • Pociągiem: do lotniska pasażerowie mogą dotrzeć pociągiem Polregio PS, który startuje z przystanku Olsztyn Główny (i jedzie m.in. przez Klewki, Marcinkowo i Szczytno). Ceny biletów zaczynają się od 10 zł.
 • Autobusem dalekobieżnym lub wycieczkowym: z/do centrum Olsztyna dojedziesz z prywatnym przewoźnikiem Makus (trasa prowadzi m.in. przez Szczytno i Pasym), korzystając z Usług Transportowych Jerzego Wesołowskiego (trasa na lotnisko m.in. przez Grajewo, Ełk, Ruciane Nida).

Dojazd do lotniska/centrum – Zielona Góra

Port lotniczy Zielona Góra-Babimost położone jest ok. 35 km na północny wschód od centrum Zielonej Góry.

 • Autobusem: na lotnisko niedaleko miejscowości Babimost można dotrzeć autobusem, który odjeżdża z przystanku na dworcu PKS. Ceny biletów zaczynają się od 10 zł.

Dojazd do lotniska/centrum – Radom

Port lotniczy Warszawa-Radom położony jest ok. 4 km od centrum miasta. Od końca października 2017 nie są realizowane stąd żadne loty rozkładowe.

Mogłoby Cię zainteresować


Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top