Connect with us
Emirates, fot. Emirates

Artykuły

Bilety Emirates: elastyczność i bezpłatne ubezpieczenie od COVID-19 do odwołania

Bilety Emirates: elastyczność i bezpłatne ubezpieczenie od COVID-19 do odwołania

Linie Emirates jako pierwsza linia lotnicza na świecie zaoferowały wszystkim swoim pasażerom ubezpieczenie COVID-19 w lipcu zeszłego roku, w dodatku to całkowicie bezpłatnie. Ubezpieczenie jest ważne do odwołania, nie trzeba go załatwiać, umowa ubezpieczenia to sam bilet lotniczy. Ubezpieczenie kosztów związanych z COVID-19 jest automatycznie stosowane do wszystkich biletów Emirates, dotyczy biletów zakupionych również na Flipo. Obecne ubezpieczenie Emirates pokrywa znacznie większe ryzyko i jest jeszcze bardziej hojne dla klienta. DODATKOWO – wszystkie bilety Emirates są elastyczne, o szczegółach przeczytasz poniżej.

Elastyczne bilety i minimalna ważność 2 lata

Jeśli na Twoje plany podróży wpływa COVID ‑19, masz dwie możliwości. Jeśli zarezerwowałeś bilet przed 1 kwietnia 2021 r. (a podróż miała mieć miejsce do 31 maja 2022 r. lub wcześniej), możesz zachować bilet i wybrać nowy termin w dowolnym momencie do 36 miesięcy od daty pierwotnej rezerwacji. Druga opcja to zwrot pieniędzy.

Wszystkie bilety zakupione od 1 kwietnia 2021 r. są automatycznie ważne na podróż przez minimum 24 miesiące, czyli dwa lata. W tym czasie możesz zmienić godzinę wylotu lub miejsca docelowego lub zażądać zwrotu bez dodatkowych opłat od linii lotniczej. Możesz dokonać zmian online za pośrednictwem zarządzania rezerwacjami lub za pośrednictwem Flipo.

Bilety zakupione 1 września 2020 r. lub później są ważne do 36 miesięcy od daty pierwotnej rezerwacji.

Ubezpieczenie multi-risk od Emirates

Ubezpieczenie multi-risk COVID automatycznie obejmuje bilet zakupiony od 1 grudnia 2020 r., ważne jest do odwołania. Nie musisz wypełniać żadnych formularzy ani kontaktować się z nikim, aby uzyskać ubezpieczenie – jest automatycznie dodawane do biletu lotniczego.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z ubezpieczenia, możesz zadzwonić pod jeden z całodobowych numerów wsparcia w dostępnym języku. Ochrona jest ważna przez cały czas podróży powrotnej (lub do 365 dni od daty wyjazdu z pierwotnego kraju wyjazdu – w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

Jeśli lecisz w jedną stronę, ochrona kończy się 48 godzin po przybyciu do miejsca docelowego. Pokrycie kosztów leczenia w nagłych wypadkach i odszkodowanie za kwarantannę za granicą kończy się 31 dni po przybyciu do miejsca docelowego.

  • Do 500 000 USD w razie konieczności leczenia za granicą i ewakuacji w nagłej sytuacji. Do 7500 USD w razie anulowania lotu w związku z zarażeniem się wirusem COVID‑19 lub z innych powodów wymienionych w polisie. 
  • Do 7500 USD w razie anulowania lotu lub skrócenia podróży, jeśli rok szkolny w związku z COVID‑19 skończy się później niż zaplanowana data wylotu, a Ty lub Twój krewny jest nauczycielem, pracownikiem lub uczniem szkoły podstawowej bądź średniej w pełnym wymiarze godzin. 
  • Do 7500 USD w razie skrócenia podróży w związku z koniecznością powrotu do domu spowodowaną chorobą Twoją lub Twojego krewnego* za granicą (w tym COVID‑19). 
  • Do 7500 USD w razie konieczności rezygnacji z podróży w związku z otrzymaniem dodatniego wyniku testu na obecność COVID‑19 lub decyzją odmowną uzyskaną po kontroli medycznej na lotnisku. 
  • 150 USD dziennie na osobę przez maksymalnie 14 kolejnych dni w przypadku uzyskania dodatniego wyniku testu na obecność COVID‑19 i niespodziewanej konieczności odbycia kwarantanny podczas pobytu zagranicą.

Źródło: emirates/multi-risk

Bilety lotnicze Emirates

Loty z Emirates


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top