Connect with us
Wodospad Skógafoss na Islandii,

Artykuły

Pół roku na Islandii? Kraj rozdaje specjalne wizy cyfrowym nomadom

Pół roku na Islandii? Kraj rozdaje specjalne wizy cyfrowym nomadom

Islandia jest jednym z krajów, które ostrożnie otwierają się na turystów. Żeby zachęcić osoby, które chciałyby zostać tu dłużej, Islandia będzie rozdawać specjalne wizy cyfrowym nomadom, czyli w skrócie osobom, które mogą pracować zdalnie z dowolnego miejsca na ziemi. 

Cyfrowy nomad na Islandii 

Islandia twierdzi, że cyfrowi nomadzi wpłyną korzystnie na rozwój społeczeństwa, zarówno pod względem wiedzy, jak i kontaktów, wspierających innowacyjne środowisko i pomagających lokalnej gospodarce wyjść z pandemii koronawirusa.

Wprowadzenie tego typu wizy oznacza, że ​​kraj ten rozszerzył swój program wizowy na pobyt długoterminowy poza strefę Schengen. Dotyczy każdego obcokrajowca, od którego Islandia nie wymaga ubiegania się o wizę, o którą musi wnioskować przed podróżą. Wybrani kandydaci muszą być pracownikami zagranicznej firmy i spełniać kilka wymagań, m.in. medycznych.

Osoby, które otrzymają wizę, mogą również przyjechać z rodziną bez konieczności uzyskiwania islandzkiego numeru identyfikacyjnego. 

  • Gdzie można złożyć swój wniosek? Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: work.iceland.is.

Islandia to kraj o inspirującej przyrodzie, z niesamowitymi gejzerami, pokrytymi lodem wulkanami i lodowcami. Jest to również idealne miejsce do obserwacji zorzy polarnej.

Źródło: lonelyplanet

Loty na Islandię

Czarna plaża Reynisfjara, Islandia
Czarna plaża Reynisfjara, fot. Willian Justen de Vasconcellos Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top