Connect with us
Oczekiwanie na lot na lotnisku, liimt bagazu podręcznego i rejestrowanego

Artykuły

Ceny bagażu i pierwszeństwa wejścia na pokład w Raynair i Wizz Air [30.07.2019]

Ceny bagażu i pierwszeństwa wejścia na pokład w Raynair i Wizz Air [30.07.2019]

Limity bagażu podręcznego w liniach niskobudżetowych ulegają częstym zmianom. Niejednokrotnie zdarza się, że od momentu zakupu do planowanego lotu rozmiar i waga oraz ilość sztuk zostaje zmieniona. 

Zobacz aktualne ceny, wymiary, wagi bagażu i pierwszeństwa wejścia w Ryanair i Wizzair. 

Linia lotnicza Ryanair

Samolot Ryanair, limit bagażu podręcznego
Samolot Ryanair, fot. Lucas Davies Unsplash

Bagaż podręczny Ryanair: wymiary i waga

W cenie biletu dla osoby dorosłej można przewieźć 1 sztukę bagażu (mały plecak, torebkę), którego wymiary nie przekraczają 40 cm x 20 cm x 25 cm. Taki bagaż umieszczany jest pod siedzeniem przed pasażerem. Waga do 5 kg.

Pierwszeństwo wejścia na pokład Ryanair

Pasażer, który zakupił opcję “pierwszeństwa wejścia na pokład” (tzw. priority boarding) lub bilet w wyższej klasie oprócz małego bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm może zabrać ze sobą na pokład dodatkowo 1 sztukę bagażu (torbę, walizkę na kółkach), którego wymiary nie przekraczają: 55 cm x 40 cm x 20 cm i który nie jest cięższy niż 10 kg.

Usługa pierwszeństwa wejścia na pokład w Ryanair oraz tym samym możliwość zabrania dwóch bagaży (małego: 40 cm x 20 cm x 25 cm i dużego: 55 cm x 40 cm x 20 cm do 10 kg) dostępna jest maksymalnie dla 80 osób.

Cena pierwszeństwa wejścia w Ryanair wynosi od 6 do 12 euro za osobę za lot i zależy m.in. długości lotu. 

Przed podróżą sprawdź limit swojego bagażu podręcznego i rejestrowanego, opłaty za jego przekroczenie mogą być bardzo wysokie,
Przed podróżą samolotem sprawdź limit swojego bagażu podręcznego i rejestrowanego, opłaty za jego przekroczenie mogą być bardzo wysokie, fot. Chris Lawton Unsplash

Bagaż rejestrowany Ryanair: wymiary i waga

Swoją torbę lub walizkę na kółkach możesz nadać do luku bagażowego. Rozmiary bagażu rejestrowanego nie mogą przekraczać: 

Przewoźnik oferuje możliwość zabrania bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze do 10 kg 10 kg (w przypadku bagażu do 10 kg obowiązują rozmiary: 55 cm x 40 cm x 20 cm) i 20 kg (łączna suma wymiarów maksymalnie do 158 cm).  Można przewieźć do 3 sztuk bagażu rejestrowanego na pasażera. Cena bagażu rejestrowanego do 10 kg to 10-25 euro/1 sztuka/1 osoba. Cena bagażu rejestrowanego do 20 kg to 25-40 euro/1 sztuka/1 osoba.

Sprzęt sportowy Ryanair

Przewoźnik umożliwia przewóz sprzętu sportowego. Cena za 1 sztukę za 1 lot jest następująca: rower 60-75 euro, sprzęt ponadwymiarowy 55-65 euro, sprzęt sportowy 35-40 euro, sprzęt narciarski 45-50 euro, sprzęt do golfa 30-40 euro.

Przewóz sprzętu sportowego z tanimi liniami jest dodatkowo płatne
Przewóz sprzętu sportowego z tanimi liniami jest dodatkowo płatne, fot. Jeffrey F Lin Unsplash

Linia lotnicza Wizz Air

Bagaż podręczny Wizzair: wymiary i waga

W cenie biletu dla osoby dorosłej można przewieźć 1 sztukę bagażu (mały plecak, torebkę), którego wymiary nie przekraczają 40 cm x 30 cm x 20 cm. Taki bagaż umieszczany jest pod siedzeniem przed pasażerem. Waga takiego małego bagażu nie może przekraczać 10 kg.

Pierwszeństwo wejścia na pokład Wizzair

Pasażer, który zakupił opcję “pierwszeństwa wejścia na pokład” (tzw. priority boarding) lub bilet w wyższej klasie oprócz małego bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 cm x 30 cm x 20 cm może zabrać ze sobą na pokład dodatkowo 1 sztukę bagażu (torbę, walizkę na kółkach), którego wymiary nie przekraczają: 55 cm x 40 cm x 23 cm i który nie jest cięższy niż 10 kg.

Usługa pierwszeństwa wejścia na pokład w Wizzair (Wizz Priority) oraz tym samym możliwość zabrania dwóch bagaży (małego: 40 cm x 30 cm x 20 cm i dużego: 55 cm x 40 cm x 23 cm do 10 kg) dostępna jest maksymalnie dla 90 osób.

Cena pierwszeństwa wejścia w Wizzair wynosi od 5 do 30 euro za osobę za lot i zależy m.in. od sezonu i wybranej trasy.

Bagaż rejestrowany Wizzair: wymiary i waga

Swoją torbę lub walizkę na kółkach możesz nadać do luku bagażowego. Rozmiary bagażu rejestrowanego nie mogą przekraczać: 149 cm x 119 cm x 171 cm. Przewoźnik Wizzair oferuje 3 rodzaje bagażu rejestrowanego: 10 kg (w przypadku bagażu do 10 kg obowiązują rozmiary: 55 cm x 40 cm x 23 cm), 20 kg i 32 kg. Cena bagażu może zależeć m.in. od sezonu. Bagaż rejestrowany do 10 kg: 9-27 euro/1 sztuka/1 osoba. Bagaż rejestrowany do 20 kg: 15-50 euro/1 sztuka/1 osoba. Bagaż rejestrowany do 32 kg: 23-72 euro/1 sztuka/1 osoba.

Bagaż na lotnisku,
Przed wylotem trzeba sprawdzić limit zakupionego bagażu, opłaty na lotnisku są wyższe niż w trakcie dokonywania rezerwacji lub przed dokonaniem odprawy, fot. Michał Parzuchowski Unsplash

Bagaż sportowy Wizzair

Przewóz sprzętu sportowego w Wizzair jest możliwy za dodatkową opłatą. Sprzętem sportowym są: narty, snowboard, sprzęt surfingowy, torby golfowe, rowery, sprzęt do nurkowania. Cena za 1 sztukę za jeden lot wynosi od 30 euro.

Rezerwacja dodatkowych usług na flipo.pl

Dokonując rezerwacji dodatkowych usług na flipo.pl dodawana jest dodatkowa opłata serwisowa. W jej ramach agent m.in. pośredniczy w komunikacji między pasażerem a linią lotniczą, dzięki czemu nie musi on dodatkowo płacić za rozmowy telefoniczne (często infolinię tanich przewoźników mają podwyższoną taryfę). Kupiłeś bilet z tanim przewoźnikiem i chciałbyś dodać dodatkowe usługi? Tutaj znajdziesz formularz kontaktowy z flipo.pl. Możesz również zgłosić taką chęć w zarządzeniu zamówieniem.

Zobacz także

Zmiana limitu bagażu w zakupionym bilecie

Kupiłeś bilet jakiś czas temu, ale w międzyczasie linia lotnicza zmieniła limit bagażu? Tanie linie lotnicze w większości przypadków po zmianie limitu pozwalają osobom, które dokonały zakupu przed wprowadzeniem zmian zabranie bagażu zgodnie z wcześniejszymi zasadami. Przy dokonaniu zmiany linia lotnicza jest zobowiązana do poinformowania o tym pasażera. Jeśli jednak “narzuca” on nowy limit miały zaproponować przykładowo możliwość bezpłatnej rezygnacji z biletów (zrealizowanie pełnego zwrotu sumy za bilety lotnicze). Często zdarza się że tania linia proponuje w zamian za akceptację nowych limit bezpłatne dodanie bagażu rejestrowanego lub innych usług. 

Aktualny limit bagażu i ewentualne zmiany można sprawdzić w zarządzaniu zamówieniem lub kontaktując się z przewoźnikiem lub biurem podróży. Jeśli kupiłeś bilet na flipo.pl, agenci sprawdzą dla Ciebie aktualne zasady i limity bagażu (tutaj znajdziesz formularz kontaktowy z flipo.pl).


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
Click to comment
//
To Top