Connect with us
Lotnisko Paryż Charles de Gaulle,

Artykuły

Najbardziej ruchliwym lotniskiem w Europie w tym roku jest Paryż Charles de Gaulle

Najbardziej ruchliwym lotniskiem w Europie w tym roku jest Paryż Charles de Gaulle

Francuska baza obsłużyła 19,3 miliona pasażerów w ciągu dziewięciu miesięcy. W ten sposób historycznie wyparł londyńskie Heathrow z pierwszego miejsca, które miało 300 000 pasażerów mniej.

Pierwsze miejsce dla lotniska Paryż Charles de Gaulle

Szef Heathrow, John Holland-Kaye, ostrzegł rząd brytyjski, że pozostaje w tyle za krajami europejskimi pod względem otwierania granic i zbyt wolno wprowadza możliwość wykonania testów na obecność na COVID-19.

Lotnisko Heathrow straciło 1,5 miliarda funtów w ciągu trzech kwartałów, a liczba pasażerów spadła o prawie 80%. Oczekuje się, że rocznie obsłuży 22,6 mln pasażerów. 

Bezpośrednią przyczyną tak małej liczby latających do i ze stolicy Wielkiej Brytanii jest wprowadzenie przez rząd w Londynie obowiązku 14-dniowej samoizolacji po powrocie z większości krajów na świecie.

Źródło: FT.com

Loty do Paryża


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top