Connect with us
Dubaj, ZEA

Artykuły

Dubaj ma nowy najgłębszy basen na świecie. Przypomina podwodne miasto

Dubaj ma nowy najgłębszy basen na świecie. Przypomina podwodne miasto

Dubaj ma już swój najwyższy wieżowiec i największy dom towarowy, może się teraz poszczycić nowym rekordem – najgłębszym basenem na świecie. Jego głębokość wynosi 60 metrów i jest częścią nowej atrakcji Deep Dive Dubai. Ostatni rekord należał do Polski – Deepspot. Najgłębszy basen nurkowy w Polsce i na świecie.

Najgłębszy basen na świecie w Dubaju

Nowy basen megalomański w Dubaju jest wypełniony 14 milionami litrów wody (co odpowiada około 6 basenom olimpijskim). Został nazwany najgłębszym basenem do nurkowania w Księdze Rekordów Guinnessa. Na razie jest dostępny tylko dla wybranych gości, ale powinien być otwarty dla szerokiej publiczności jeszcze w tym roku. Jednym z pierwszych gości był książę Dubaju.

Temperatura wody wynosi 30 stopni, można więc pływać bez specjalnego neoprenu. Basen znajduje się wewnątrz konstrukcji o powierzchni 1500 kilometrów kwadratowych, inspirowanej historią Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która jest uważana za perłę nurkowania. Wnętrze basenu to zapierające dech w piersiach podwodne miasto. Oświetlenie i nagłośnienie tworzą niepowtarzalną atmosferę. Basen ma pełnić również funkcję największego w regionie studia filmowego. Dostępna jest specjalne pomieszczenie do nakręcania i edycji obrazu.

Basen dostępny będzie dla profesjonalistów oraz początkujących nurków, dla których przygotowane są specjalne kursy. Po zwiedzaniu z przewodnikiem mogą sami podziwiać ten niesamowity świat. Dla ich bezpieczeństwa zainstalowano 56 kamer. Basen posiada również najlepiej wyposażoną komorę hiperbaryczną o pojemności 12 osób – na wypadek sytuacji awaryjnych.

  • Dobra rada: po Deep Dive Dubai nie wybieraj się do Burj Khalifa

Deep Dive Dubai ostrzega, że odwiedzający basen nie powinni ze względów zdrowotnych chodzić do Burdż Chalifa zaraz po wizycie w basenie. Zalecają odczekanie 18-24 godzin przed wejściem na ponad wysokość ponad 300 metrów.

Źródło: CNN

Loty do Dubaju


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (7 votes)
//
To Top