Connect with us
Norwegian

Artykuły

Norwegian: duży bagaż podręczny już tylko za opłatą

Norwegian: duży bagaż podręczny już tylko za opłatą

Przewoźnik niskobudżetowy od 23 stycznia 2020 zmienił swoją politykę bagażową. W najniższej taryfie LowFare pasażerowie mogą zabrać tylko mały bagaż podręczny o wymiarach 38x30x20 cm do 10 kg. Większy bagaż podręczny (np. walizka na kółkach) będzie dostępna za dodatkową opłatą).

Nowe zasady przewozu bagażu dotyczą pasażerów, którzy zakupią bilet linii Norwegian po 23 stycznia 2020. Zmiany nie dotyczą tych osób, które bilety zakupiły wcześniej.

Limit bagażu Norwegian zależy od rodzaju taryfy

LowFare. Najniższa taryfa Norwegian: pasażer może zabrać ze sobą na pokład bagaż o wymiarach 38x30x20 cm o wadze do 10 kg, który musi być umieszczony pod poprzedzającym fotelem. 

LowFare+. Podróżując w tej taryfie pasażer może zabrać 1 niewielką torbę, która zmieni się pod fotelem (wymiary: 30x20x38 cm) oraz 1 bagaż podręczny (wymiary: 55x40x23 cm). Łączna waga nie może przekroczyć 10 kg.

Flex, Premium i PremiumFlex. Wyższe taryfy , które umożliwiają pasażerom zabrania 1 niewielkiej torby, która mieści się pod fotelem (wymiary: 30x20x38 cm) oraz 1 bagaż podręczny (wymiary: 55x40x23 cm). Łączna waga nie może przekroczyć 15 kg.

Nowe zasady bagażu podręcznego w Norwegian, fot. norwegian.com

Bagaż podręczny Norwegian – cena

Pasażerowie, którzy chcą zabrać ze sobą duży bagaż podręczny muszą liczyć się z dodatkowymi opłatami. Opłata za większy bagaż będzie zależeć od destynacji. Norwegian podaje koszty od 5 euro do 9 euro (jeden lot).

Norwegian mówi o bardziej komfortowej podróży

Celem zmiany polityki bagażowej według Norwegian jest zwiększenie komfortu podróżowania, które będzie miało miejsce o czasie, bez zbędnego opóźnienia. Zagraniczne media analizują ten krok jako poprawie sytuacji finansowej. W tym roku Norwegian zamknął już kilka interesujących połączeń, głównie do USA z Kopenhagi i Sztokholmu.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product